NAPREDAK ZAUSTAVIO KRAGUJEVČANE! Remi Proletera i Novog Pazara
FK Metalac

Fudbaleri Napretka pobedili su na svom terenu ekipu Radničkog iz Kraguejvca sa 1:0 u trećem kolu Superlige Srbije.

Posle dve pobede na startu sezone, povratnik u superligaško društvo Radnički 1923 iz Kragujevca doživeo je i prvi poraz.

Igrači Radničkog nisu uputili nijedan udarac u okvir gola.

Jedini pogodak na meču viđen je u 62. minutu kada je Momčilo Rašo, tek što je ušao u igru, postigao autogol. Međutim, sudija Radaković je zaustavio igru jer se sumnjalo na ofsajd Stefana Jovanovića koji je centrirao sa desne strane. Usledila je višeminutna provera sporne situacije u VAR sobi, a na kraju je odlučeno da je gol regularan i Napredak je zasluženo poveo sa 1:0.

Od 74. minuta gosti su ostali sa igračem manje zbog crvenog kartona Stefana Filipovića, pa su Kruševljani rutinski priveli meč kraju.

Pobednika nije bilo na meču Proleter - Novi Pazar (2:2).

Vodio je Novi Pazar sa 2:0 golovima Almira Aganspahića i Stefana Dimića, ali je Proleter ipak izbegao poraz zahvaljujući Stefanu Tomoviću i Dilijanu Ortizu.