GOLEADA U KRAGUJEVCU! VAR demantovao sudiju, Radnički novi lider Superlige!
FK Metalac

Bila je ovo veoma uzbudljiva utakmica u kojoj je novajlija u Superligi došao do druge pobede.

Posle samo 19 minuta igre Radnički je vodio sa 2:0, a dvostruki strelac bio je Veljko Trifunović.

Spartak je smanjio na 2:1 u 22. minutu golom Stefana Miloševića.

Uspeli su Subotičani potpuno da se vrate u meč kada je Lazar Tufegdžić doneo izjednačenje svom timu u 52. minutu.

Ovaj rezultat ostao je na snazi svega osam minuta, a onda prodor Ćirovića po desnoj strani, centaršut u peterac gde je u pokušaju da interveniše Branković poslao loptu u sopstvenu mrežu i tako doneo trijumf Kragujevčanima.

Meč je obeležila i jedna zanimljiva situacija, kada je linijski sudija Radojičić poništio prvi gol Veljka Trifunovića, smatrajući da je bio u ofsajdu.

I pogrešio je, što su ispravili iz VAR sobe u Staroj Pazovi i "doneli" vođstvo Radničkom.

Radnički posle dva kola ima maksimalan učinak i lideri su na tabeli, dok je Spartak 11. sa jednim bodom.

U drugoj utakmici dana Voždovac je na svom terenu pobedio Proleter sa 2:1.

Dvostruki strelac za "zmajeve" bio je Ivan Milosavljević, dok je jedini gol za goste postigao Andrija Kaluđerović.