REMI U GLAZGOVU Perišić pogodio za nadu Hrvata (FOTO GALERIJE)
EPA-EFE/Robert Perry

Hrvati su turnir otvorili porazom (0:1) od Engleza na Vembliju, a Česi su pobedili Škote (2:0) uz spektakularan gol Šika, koji je postignut sa najveće udaljenosti na evropskim prvenstvima ikada - 45,5 metara.

Uz to je Šik postigao oba gola i postao junak meča.

Na Hrvatima je bilo da se vade i traže prolaz u narednu rundu, ali nisu u potpunosti uspeli, mada su se spasili poraza golom Perišića na startu drugog poluvremena.

Hrvatska - Češka 1:1 (0:1)

Strelac: 0:1. Patrik Šik (penal) u 37, 1:1 Ivan Perišić u 47. minutu.

Glazgov Stadion: Hempden park. Sudija: Karlos del Sero Grande (Španija).

HRVATSKA: Livaković, Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol, Modrić, Kovačić (od 87. Brozović), Perišić, Kramarić (od 62. Vlašić), Brekalo (od 46. Ivanušec), Rebić (od 46. Petković).

ČEŠKA: Vaclik, Boril, Čelustka, Kalas, Kufal, Souček, Holeš (od 63. Kral), Jankto  (od 75. Sevčik), Darida (od 87. Barak), Masopust (od 63. Hložek), Šik (od 75. Krmenčik).

90+2. minut: Hložek gazi Petkovića i dobija žuti karton.

88. minut: Petković je primio loptu u kaznenom, okrenuo se, sjajna prilika, ali je izblokiran, lopta je prošla kraj stative u korner.

82 minut: Boril sprečava kontru Hrvata i dobija žuti karton.

75. minut: Izlaze Šik i Jankto, a ulaze Sevčik i Krmenčik. Hložek je na deset metara hvatao volej izgledna prilika, ali je lopta otišla nebu pod oblake.

72. minut: Ubačena lopta u kazneni Čeha, Perišić je glavom spušta za Vlašića, on se gradi, šutira iz okreta, iako se bacio Vaclik bi bio savladan, ali je lopta završila malo iznad prečke.

63. minut: Dvostruka promena kod Čeha, ušli su Kral i Hložek.

62. minut: Izašao je Kramarić, a ušao Vlašić.

50. minut: Masopust je zbog udarca laktom dobio žuti karton.

47. minut: Perišić je prošao po levoj strani, zalomio Kufala koji se okliznuo, a onda "probušio" Vaclika - 1:1.

46. minut: Ivanušec i Petković su ušli umesto Rebića i Brekala.

2. POLUVREME:

44. minut: Vrsaljko je namerno udario Jankta i izbio mu vazduh, lopta ga nije interesovala. Sudija je svirao običan faul.

39. minut: Dobra lopta u prostor za Rebića, sam je izbio iskosa pred golmana Vaclika, šutirao sa osam metara - očajno, metrima pored gola.

37. minut: Patrik Šik slomljenog nosa uzima loptu, zaleće se i pogađa bez muke - 0:1.

35. minut: Sudiji se javlja VAR, sam ide da gleda snimak. Vraća se i pokazuje na penal, Lovrenu daje žuti karton.

32. minut: Posle kornera u kaznenom Hrvata je ostao da leži i krvari Patrik Šik, Dejan Lovren mu je laktom razbio nos.

23. minut: Gvardiol je u kaznenom Čeha probao da simulira penal, nasmejali su se i Česi i sudija. U nastavku akcije korner za Hrvate, uigrana akcija, Perišić je bio sam na šutu na 14 metara, probao je po zemlji između četvorice igrača Češke, lopta je završila u naručju golmana Vaclika.

21. minut: Vaclik je ispucavao loptu, napucao je Rebića, koji se posle nekoliko sekundi u bolovima našao na zemlji.

18. minut: Malo komešanje u kaznenom Hrvata, ali nije to bila ozbiljnija šansa za Čehe. Livaković je pustio loptu da izađe u gol aut.

15. minut: Česi agilniji, ali pravih prilika nema.

10. minut: Slobodnjak za Hrvate sa dvadesetak metara, Lovren šutira pet metara iznad gola.

2. minut: Česi napadaju od starta, Hrvati se brane.