"PETARDA" ZA ROĐENDAN Kanga režirao ubedljivu pobedu Zvezde, blistao i Rakonjac

Crveno-beli su tako u velikom stilu proslavili 78. rođendan.

Odlično su se gosti držali u prvom poluvremenu, ali je u nastavku ekipa Miloša Milojevića došla do ubedljive pobede.

Sjajan meč odigrali su Gejlor Kanga i Marko Rakonjac koji su postigli po dva gola, dok se u jednom u strelce upisao Aleksandar Katai.

Zvezda je povela već u 11. minutu kada je Marko Rakonjac postigao prvenac u crveno-belom dresu. Kanga je izveo korner, a Rakonjac glavom matirao golmana Novog Pazara.

A, onda u 25. minutu šok za domaće. Aleksandar Dragović je igrao rukom, a Danilo Nikolić pokazao na belu tačku. Siguran je bio Andrija Majdevac koji je došao do desteog gola u sezoni.

Samo osam minuta kasnije penal za Zvezdu. Pešukić je igrao rukom, gledao se VAR posle kog je dosuđen kazneni udarac, a precizan je bio Kanga.

U drugom delu viđena je rapsodija crveno-belih.

Igrao se 73. minut kada je prelep pogodak postigao Kanga. Uputio je raketu sa ivice kaznenog prostora i povisio na 3:1.

Četiri minuta kasnije gol postiže Katai, a tačku na meč stavlja Rakonjac svojim drugim pogotkom.

Zvezda u narednom kolu gostuje Napretku, a Novi Pazar dočekuje Kolubaru.

Crvena zvezda - Novi Pazar 5:1 (2:1)

Strelci: Rakonjac 11, 82, Kanga pen 33, 73, Katai 77, - Majdevac pen 25

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Danilo Nikolić

Crvena zvezda: Borjan - Eraković (od 63. Azarov), Leković, Dragović - L. Nikolić, V. Nikolić (od 63. Srnić), Kanga (od 83. Mijatović), Prucev - Katai (od 79. Mitrović) - Rakonjac, Pešić (od 63. Ivanić)

Novi Pazar: Slavković - Pešukić, Kurdić, Rubežić, Jović (od 76. Zimonjić) - Radovac (od 59. Stanojlović), Momčilović, Ergelaš (od 60. Joksimović) - Bogdanovski, Đuričković - Majdevac (od 59. Mijić)

90. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Zvezde protiv Novog Pazara!

86. minut - Sve je ovde rešeno, ostaje samo da vidimo koji će biti konačan rezultat.

81. minut - Gooool! Velikih 5:1 za Zvezdu, Rakonjac postiže svoj drugi gol!

77. minut - Goooool! Zvezda vodi 4:1! Strelac je Katai koji je lobovao golmana gostiju!

73. minut - Goooool! Zvezda vodi sjajnim golom Gejlora Kange! Veoma lep gol, Kanga je šutirao sa ivice šesnaesterca i loptu poslao ispod prečke!

70. minut - Joksimović umesto Ergelaša u timu Novog Pazara.

69. minut - Novi nalet Zvezde, Ivanić je šutirao sa oko 17-18 metara u suprotan ugao, lopta odlazi tik pored stative.

66. minut - Katai je šutirao sa 7-8 metara, iskosa sa leve strane, ali Slavković brani.

FK Crvena zvezda

59. minut - Velika šansa za Rakonjca! Mogao je mladi napadač do drugog gola, ušao je sam u završnicu, ali je oklevao, krenuo u driblinge i preterao. Na kraju samo korner za Zvezdu.

55. minut - Prvi korner za Crvenu zvezdu u drugom poluvremenu. Nema opasnosti po gol Slavkovića.

47. minut - Obećavajući napad Novog Pazara ali je Majdevac pogrešio u završnom pasu. Pre toga je Rubežić majstorski izneo loptu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme, Zvezda vodi 2:1!

45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

38. minut - Novi Pazar je pogodio stativu. Ergelaš je naleteo na loptu i sa ivice kaznenog prostora zatresao okvir gola.

34. minut - Gooool! Kanga je precizan i Zvezda opet vodi!

33. minut - Sada penal za Zvezdu! Pešukić je igrao rukom, Nikolić gledao VAR i pokazao na belu tačku!

28. minut - Borjan je istrčao daleko od svog gola, uspeo je da ukliza i prekine kontru gostiju, ali je odbio loptu samo do protivničkog igrača. Usledio je šut sa skoro polovine terena, tik pored stative. Ipak, i da je bilo pogotka, ne bi bio priznat zbog ranijeg ofsajda

25. minut - Gooool! Majdevac je rutinski matirao Borjana, postigao deseti gol u sezoni i doneo izjednačenje gostima!

23. minut - Penal za Novi Pazar! Aleksandar Dragović je igrao rukom i Nikolić je pokazao na belu tačku!

17. minut - Prvo je Prucev probio po levoj strani, ali nije uspeo da uputi dobar centaršut u kazneni prostor Zvezde. U nastavku akcije Kanga je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali mladi 20-godišnji golman Novog Pazara Lazar Slavković brani.

10. minut - Gooool! Zvezda vodi, prvnac Marka Rakonjca. Kanga je izevo korner, Rakonjac odlično šutirao glavom i doneo prednost Zvezdi.

6. minut - Prvi korner izveli su fudbaleri Novog Pazara, ali su to loše uradili. Ipak, ni domaći nisu uspeli da organizuju kontru.

1. minut - Utakmica je počela!

Uoči utakmice je održana svečanost, KUD Abrašević je otpevao Zvezdinu himnu.

16.00 - Gelor Kanga dobio je na poklon uramljen dres sa brojem 200 kao znak za jubilarni nastup u crveno-belom dresu.

15.58 - Uoči utakmice napadač Crvene zvezde Aleksandar Pešić je dobio nagradu za najboljeg igrača 25. kola Mozzart Bet Superlige

14.58 - Crvena zvezda i njeni navijači potrudili su se da današnju utakmicu učine posebnom zbog proslave 78. rođendana kluba iz Ljutice Bogdana. Ulaz na stadion je besplatan, za najmlađe je organizovan dečiji kutak, a uoči utakmice posetioci će moći da uživaju u programu Kulturno-umetničkog društva Abrašević.

14.55 - Crvena zvezda je bez povređenog Mirka Ivanića i suspendovanog Srđana Mijailovića, a gosti iz Novog Pazara u Beogradu su došli bez Filipa Kljajića, Bojice Nikčevića, Miloša Filipovića i Nenada Gavrića. Miloš Milojević značajno je promenio i tim.

14.52 - Zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 69 bodova, 18 više od drugoplasiranog Partizana, dok je Novi Pazar šesti sa 44.

14.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 26. kola Mozzart Bet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Novi Pazar. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa "Marakane".