ZVEZDA SLAVILA NA BRDU Crveno-beli iskoristili debakl crno-belih i dodatno učvrstili prvo mesto pobedom nad Čukaričkim
FK Crvena zvezda

Ovo je bio prvi duel Zvezde i Čuke, a crveno-beli su seriju pobeda u međusobnim susretima produžili na osam.

Zvezda je time iskoristila kiks Partizana i povećala prednost na vrhu tabele na 10 bodova.

Prvu ozbiljniju šansu videli smo već u 2. minutu utakmice, kada je Katai spustio loptu Mitroviću, ali se on nije najbolje snašao.

Nije se igralo preterano otvoreno na staru utakmice na Banovom brdu, a u 9. minutu je viđen čudan splet okolnosti.

Pešić je pobegao čuvaru, imao priliku, ali se istovremeno povredio i nekoliko minuta kasnije ga je zamenio Bukari.

Crveno-beli bili su bolji rival, ali nisu stvarali veće šanse, da bi sredinom prvog poluvremena krenuli nešto ozbiljnije pred gol domaćina.

U 30. minutu Katai je zatresao prečku, a u 37. nije imalo šta da ga spreči. Sjajan centaršut Kange i Kataijev precizan udarac glavom za – 0:1.

Zvezda je mogla i da duplira prednost do isteka prvih 45 minuta, ali se na pauzu, ipak, otišlo sa minimalnom prednošću gostiju.

Drugo poluvreme bilo je poprilično dosadno, ali je za to najviše kriv bio Čukarički, koji je bio potpuno inferioran.

U nekoliko navrata domaćin je pokazao zašto je u vrhu tabele Superlige, ali je tokom većine vremena dominirala Zvezda, povremeni stvarajući šanse.

Jedna se u 84. minut ukazala rezervisti Kangvi, koji je iskoristio sjajnu asistenciju Ivanića i postavio na, kako se ispostavilo, konačnih 0:2.

Čukarički - Crvena zvezda (0:2)

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Pankov, Rodić - Kanga, Mijailović - Ivanić, Katai, Mitrović - Pešić

Čukarički: Mićović - Stevanović, Drezgić, Kovačević, Tošić - Sisoko, Kovač, Docić, Kovač, Ovusu - Badamosi

Drugo poluvreme:

84. minut - Gool! Kangva je postigao gol na asistenciju Ivanića!

73. minut - Faul sa leđa nad Sisokom i to je javna opomena za Zvezdinog golgetera.

65. minut - Odlična odbrana Mićovića nakon udarca Milunovića, ali na kraju i faul u napadu. Zvezda pritiska. U međuvremenu nekadašnji omladinac Crvene zveezde Luka Adžić menja Stefana Kovača

57. minut - Ušao je u kazneni po desnoj strani, ostao bez drugih opcija i jako šutirao. Na kraju samo spoljni deo mreže.

54. minut - Probio je Ivanović po levom boku, ušao u kazneni, ali iz teške pozicije loše šutirao.

50. minut - Povredio se Pankov. Ulazi lekarski tim Zvezde na teren dok traje bakljada "delija". Videćemo da li će Pankov moći da nastavi, deluje da hoće.

47. minut - Miran početak drugog poluvremena

Prvo poluvreme:

37. minut - Goool! Katai je strelac, crveno-beli vode sa 1:0!

33. minut - Dobra situacija za Čukarički, Mićović je imao sjajnu priliku

28. minut - Dobar prodor, pa onda i jak šut Bukarija, međutim, pogodio je direktno u Mićovića!

20. minut - Katai je povukao kontru, a mladi defanzivac Kovačević ga namerno odgurnuo sa leđa. Prva javna opomena koju večeras dodeljuje Srđan Jovanović.

18. minut - Ima napade Čukarički, ali nema šut ka golu još. Zvezda se dobro brani.

14. minut - Pešić ne može da nastavi. Pa će ga zameniti Bukari.

9. minut - Imao je priliku Aleksandar Pešić! Ali, oprezan je bio golman domaćih i na vreme izleteo!

1. minut - Počela je utakmica, Katai je odmah imao priliku!

18.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen zaostaloj utakmici između Čukaričkog i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa Banovog Brda!