ZVEZDA PREGAZILA SPARTAK Crveno-beli odigrali maestralnu partiju za 13. uzastopnu pobedu nad Subotičanima u  Superligi
FK Crvena zvezda

Fudbaleri prvaka Srbije su napravili dobru uvertiru pred gostovanje u Budimpešti, gde će ih u četvrtak ugostiti šampion Mađarske Ferencvaroš u četvrtom kolu Lige Evrope.

Naime, izabranici Miloša Milojevića su na "Marakani" ubedljivo savladali subotički Spartak - 3:0 (3:0).

Sve je već bilo rešeno u prvom poluvremenu. Zvezdin heroj je dvostruki strelac Marko Gobeljić, koji je ispraćen ovacijama publike sa terena kada je napuštao igru u 63. minutu. U strelce se upisao i Kangva, posle centaršuta Kangve.

Za aktuelnog šampiona Srbije debitovao je fudbaler iz Rusije Jegor Prucev, koji je dobio šansu u drugom poluvremenu.

Crvena zvezda - Spartak (3:0)

Stadion: "Rajko Mitić (Beograd)

Glavni sudija:  Đorđević Nikola

FK Crvena zvezda: Borjan - Srnić, Eraković, Dragović, Gobeljić - Mijailović, Kanga, Kangva - Ben, Katai - Pešić

FK Spartak: Manojlović - Tanasin, Bogićević, Ostojić, Vitorović - Šimura, Tumbasević, Đurasović - Bijelović, Srećković - Hrstić

Drugo poluvreme:

80. minut - Bez preterano velikih uzbuđenja. Zvezda igra pametno, bez previše napadanja, imaju veliku prednost i samo se čeka kojim rezultatom će meč biti završen

69. minut - Prucev je imao sjajnu priliku da se upiše u strelce za crveno-bele na svom debiju, ali nije uspeo da je iskoristi

57. minut - Trostruka izmena: Izlaze Srećković, Hrstić i Tumbasević, a na terenu su Radivoj Bosić, Marko Obradović i Abraham Mišel, fudbaler iz Tanzanije.

50. minut - Zvezda nastavlja u istom ritmu, sigurna igra, nemaju nikakve šanse gosti, utakmica je već rešena u prvom poluvremenu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

41. minut - Goool! Rutinska partija crveno-belih! Ovoga puta strelac za domaćina bio je Kangva!

37. minut - Goool! Ponovo je Gobeljić bio strelac za Crvenu zvezdu! Lopta je išla na Dragovića, pa se odbila na ivicu kaznenog prostora, gde je sačekao Gobeljić koji odličnim udarcem uspeo da je smesti u donji desni ugao gola.

34. minut - Eraković sada loše spušta loptu za Kataija, pa defanzivnci Spartaka uspevaju da se odbrane. Mogla je to da bude mnogo bolja šansa za Zvezdu.

30. minut - Nešto mirniji period utakmice posle gola. Zvezda i dalje kontroliše situaciju na terenu, ali Spartak se sada uspešno brani i ne dopušta potpuni slom.

22. minut - Sjajno je Aleksandar Katai predriblao golmana Filipa Manojlovića i loptu poslao u praznu mrežu, ali drugi gol crveno-belih nije priznat. Aleksandar Katai bio je u ofsajdu i arbitri su na kraju akcije opravdano poništili pogodak.

19. minut - Goool! Crveno-beli vode golom Marka Gobeljića!

13. minut - Sve ofanzivnija igra crveno-belih. Katai je bio u prilici da ugrozi  gol Subotičana, ali za sada, rezultat ostaje nepromenjen

4. minut - Dinamičan početak meča, Spartak pokazuje zube već na startu

1. minut - Utakmkica je počela!

15.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 14. kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i Spartaka iz Subotice. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić".