KIKS CRVENO-BELIH PRED MONAKO Zvezda promašivala, TSC odneo bod sa "Marakane" (VIDEO)
FK Crvena zvezda

Nije bilo idealno protiv Javora, pa ni protiv Partizana, slutilo je na nešto što su večeras "zvezdaši" videli od svojih miljenika, a to je kiks na svom stadionu.

Zvezda jeste bila i te kako bolji rival, ali nije umela da na pravi način naplati dominaciju na terenu. Očekivala se dobra najava pred start grupne faze Lige Evrope, a od svega stigao je hladan tuš koji bi mogao i da pomogne crveno-belima. To će sada biti glavni zadatak trenera Miloša Milojevića - da podigne ekipu posle dva vezana meča bez pobede.

KIKS CRVENO-BELIH PRED MONAKO Zvezda promašivala, TSC odneo bod sa

Prvo poluvreme prošlo je gotovo bez pravih prilika, osim što je Ratkov pogodio stativu, a onda u samo dva minuta po gol na obe strane. Prvo je Jovanović šokirao domaće u 43. minutu kada je od prečku poslao loptu iza leđa Borjana.

Ipak, crveno-beli su pred odmor otišli sa egalom jer je posle gužve u kaznenom prostoru lopta od stativu, pa od noge golmana Ilića otišla u gol.

Gosti su se opredelili isključivo na defanzivu u drugom delu, dok je Zvezda na sve moguće načine pokušavala da dođe do trijumfa. Pokušavao je Katai, Bukari pogodio prečku, Kanga, novajlija Kulibali, Milunović... ali se nije dalo.

Crveno-beli su tako pokvarili veliko slavlje i proslavu 59. rođendana "Marakane", a u četvrrtak ih očekuje duel sa Monakom u Beogradu. Dovoljno vremena ili ne da Milojević podigne ekipu?

Golove pogledajte u nastavku teksta.

CRVENA ZVEZDA - TSC 1:1 (1:1)

Ilić (autogol) za Zvezdu - Jovanović u 43. minutu za TSC

Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Novak Simović

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Dragović, Milunović, Eraković - Gobeljić, Srnić, Kangva, Azarov (od 46. Kanga) – Bukari, Pešić (od 70. Kulibali), Katai.

TSC: llić – Stojković, Stojić, Čalušić, Cvetković - Kuveljić, Đakovac, Petrović – Jovanović, Ratkov (od 56. Lukić), Milosavljeić.

90. minut - Još četiri minuta nadoknade.

87. minut - Poslednja promena u redovima Zvezde. Kangva izlazi iz igre, a na terenu je El fardu Ben.

78. minut - Dve promene kod domaćih. Umesto Srnića na terenu je Veljko Nikolić, dok Bukarija menja Ibrahim Mustafa.

77. minut - Probao je sada Nemanja Milunović nakon kornera, ali je njegov udarac odbranio Ilić.

70. minut - Menja Milojević. Umesto Pešića u igri je novajlija Kulibali.

64. minut - Ponovo u šansi Bukari! Nanizao je nekoliko igrača TSC-a i šutirao sa ivice kaznenog, ali brani Ilić.

62. minut - Prečka! Bukari je pretio sa nekih 10 metara, ali je pogodio samo okvir gola!

58. minut - Šansa sada za Kataija! Namestio se na desnu nogu ofanzivac Zvezde, ali lopta prolazi tik pored leve stative!

56. minut - Prva promena kod gostiju. Lukić menja Ratkova.

53. minut - Ruši Eraković desnog beka TSC-a Miloša Cvetkovića u kontri i dobija žuti karton.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Prva promena u redovima Zvezde. Azarov ide van igre, a na terenu je Kanga.

45+1. minut - GOOOOOL! Zvezda stiže do izjednačenja! Karambol u kaznom prostoru, stativa, pa odbrana golmana Ilića i na kraju je upravo Ilić nogom uneo loptu u sopstvenu mrežu!

45+1. minut - Kuveljić je napravio faul u opasnoj zoni i dobija žuti karton.

45. minut - Još minut nadoknade u prvom delu.

43. minut - GOOOL! TSC vodi! Saša Jovanović je iskoristio grešku odbrane domaćih i od prečku poslao loptu u mrežu!

41. minut - Bilo je blizu! Katai je pronašao prostor, šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prozujala pored leve stative.

37. minut - Nova prilika za goste. Sada je Đakovac pretio sa nekih 25 metara, a Borjan ponovo morao da se pomuči kako bi intervenisao.

36. minut - Velika šansa za goste! Ratkov je probao, a Milan Borjan skrenuo loptu na stativu!

23. minut - Nova prilika za domaće. Nemanja Milunović je povukao loptu gotovo do šesnaesterca gostiju, dodao do Aleksandra Kataija, ali je udarac Zvezdinog ofanzivca izblokiran.

19. minut - Velika šansa za Kangvu! Odlično ga je proigrao Katai, ali reprezentativac Zambije nije dobro zahvalio loptu glavom.

11. minut - Još uvek bez pravih prilika na obe strane. Zvezda ima veći posed, pokušava da pripreti, ali za sada bez posla za golmane.