NEVERICA NA "MARAKANI", ZVEZDA OSTALA BEZ LIGE ŠAMPIONA Crveno-beli "gazili" Izraelce, a onda primili dva šokantna gola, Pavkov tragičar
(AP Photo/Darko Vojinovic)

U prvom meču igranom u Izraelu, bilo je 3:2 za Makabi, pa je tako srpski šampion ostao bez plasmana u elitu.

Ovo je bez ikakve dileme jedan od najtežih dana u istoriji kluba. Imali su igrači crveno-belih sve u svojim rukama, vodili 2:0, a onda primili dva šokantna autogola.

Cela "Marakana" je zanemela u 90. minutu, kada je Milan Pavkov posle slobodnog udarca Acilija savladao Milana Borjana.

Atmosfera je bila fenomenalna, 50.000 navijača je davalo vetar u leđima svojim igračima.

Krenuli su izabranici Dejana Stankovića ofanzivno od prvog minuta.

U 12. minutu je Gejlor Kanga pogodio stativu posle sjajne akcije i dodavanja Osmana Bukarija.

A, onda u 27. minutu Aleksandar Pešić donosi prednost Zvezdi. Aleksandar Katai je sa levog krila poslao oštru loptu koju je blokirao Goldber, ali je Pešić bio na pravom mestu da odbitak dočeka i prosledi u mrežu rivala. Tako su crveno-beli već posle manje od pola sata anulirali minus iz prve utakmice.

"Marakana" je eksplodirala u 43. minutu kada je Mirko Ivanić povisio na 2:0 fenomenalnim golom.

Usledila je neverovatna završnica prvog poluvremena.

Najpre je nakon konsultacija sa VAR sobom Entoni Tejlor pokazao na belu tačku.

Milan Borjan je "skinuo" penal Dolevu Hazizi, ali u nastavku akcije je usledila loše reakcija igrača Zvezde.

Možda i najviše kriv je Kanga koji nije izbacio loptu, koja stiže do Sundgrena. Krivac za prvi gol je uputio udarac iz velike udaljenosti, nije se činilo da će biti preterano opasan, ali je kiksnuo i Borjan.

U drugom poluvremenu inicijativu su imali gosti.

Igrao se 66. minut kada je Makabi pogodio stativu.

Pretila je Zvezda preko Bukarija, ali nije bilo previše opasnosti po gol Izraelaca.

Fudbaleri Makabija su izgledali kao da imaju više snage i vršili su konstantan pritisak.

I taman kada je delovalo da se ide u produžetke, usledio je šok u 90. minutu.

Oštru loptu je na vrh peterca poslao Atizli, Pavkov nespretno reagovao i prevario Borjana.

Napadač na izlaznim vratima je na taj način poslao svoj tim u grupnu fazu Lige Evrope, a pitanje je da li će istu dočekati u crveno-belom dresu.

Zvezda se sada okreće obavezama u prvenstvu, ali će svu pažnju 26. avgusta okrenuti ka žrebu u Istanbulu kada će dobiti rivale u grupi Lige Evrope.

Crvena zvezda - Makabi Haifa 2:2 (2:1)

Strelci: Pešić 27, Ivanić 43 - Sundgren 45+5, Pavkov 90 ag

Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Crvena zvezda:  Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (od 84. Sanogo) - Srnić, Kanga (od 53. Kangva) - Bukari (od 84. Mustafa), Ivanić, Katai - Pešić (od 78. Pavkov).

Makabi: Koen - Sundgren, Goldberg, Planić, Kornu - Ali Mohamed, Lavi, Šeri - Haziza, Pjero, David (od 72. Acili).

Kraj! Crvena zvezda je ostala bez Lige šampiona!

90. minut - Gol! Neverovatno, autogol Milana Pavkova, Makabi je izjednačio. Acili je izveo slobodan udarac, a pavkov nespretno zahvatio loptu i matirao Borjana.

86. minut - Dobar pokušaj Hazize iskosa, brani Borjan.

83. minut - Dvostruka izmena Stankovića, Mustafa i Sanogo su ušli u igru umesto Bukarija i Rodića.

81. minut - Ulazimo u finiš susreta, sve smo bliži produžecima.

75. minut - Dobra prilika za Zvedu, ipak Bukari je bio neprecizan.

70. minut - Zvezda je tražila penal, ali lopta je defanzivca gostiju u pogodila u telo.

66. minut - Makabi sve opasniji. Kornu je šutirao iz veoma izgledne pozicije, ali je Borjan još jednom bio na visini zadatka i loptu je sproveo do stative.

NEVERICA NA

Vladimir Marković

61. minut - Novi opasan napad Makabija. Niko nije izašao na vreme u blok Aliju Mohamedu koji je ostao sam na ivici šesnaesterca i srećom uputio loš udarac.

58. minut - Slobodan udarac za Zvezdu sa 18 metara. Šutirao je Katai, lopta odlazi preko gola.

53. minut - Kanga izlazi, Kangva ulazi umesto njega. Kangi je prilično teško palo što je morao da napusti teren.

51. minut - Uzvraća Zvezda. Probio je Eraković po desnoj strani, netipično za njega. Pomalo je to izgledalo trapavo, ali lopta mu se "zalepila" za nogu i čak je uspeo da proturi loptu kroz noge protivničkog defanzivca, ipak, Kanga je loše šutirao.

49. minut - Pritisak gostiju u nastavku.
Tjeron Šeri je polao loptu u prostor Pjerou, a ovaj iz ugla peterca pokušao da savlada Borjana. Kanadski golman je na vreme istrčao i skratio mu ugao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, ostane li ovaj rezultat, igraće se produžeci.

NEVERICA NA

AP Photo/Darko Vojinovic

Poluvreme, Zvezda vodi 2:1!

45+5 - Ovo je neverovatno! Nestvarne scene na "Marakani". Milan Borjan je "skinuo" penal Dolevu Hazizi, ali u nastavku akcije je usledila loše reakcija igrača Zvezde.

45+4. minut - Haziza je izveo penal, ali je sjajni Borjan bio na visini zadatka.

43. minut - Goooool! Predivna akcija Zvezde koju je sjanim golom krunisao Mirko Ivanić.

38. minut - Novi pokušaj Pešića. Zapretio je sa  ivice šesnaesterca posle solo prodora, ali je uputio udarac koji se ispostavio kao lak posao za golmana Makabija.

32. minut - Pokušao je Makabi da uzvrati. Prvi korner doneo je priliku da se igrači kluba iz Haife presele pred gol rivala u većoj meri. Udarac Šerija zaustavio je Borjan.

30. minut - Auh, kakva šansa za Ivanića! Posle jednog centaršuta, hvatao je volej i umalo postigao spektakularan gol.

27. minut - Goooool! Zvezda vodi, strelac je Aleksandar Pešić! Katai je sa levog krila poslao oštru loptu koju je blokirao Goldber, ali je Pešić bio na pravom mestu da odbitak dočeka i prosledi u mrežu rivala. Tako su crveno-beli već anlurirali prednost Makabija iz prve utakmice.

24. minut - Kanga je šutirao sa oko 30 metara i stavio na ozbiljne muke Koena.

21. minut - Opasan pokušaj Haziza sa ivice kaznengo prostora, ali lopta odlazi preko gola.

12. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu, bila je to sjajna akcija, Kanga je šutirao posle dodavanja Bukarija, ali lopta je pogodila stativu.

9. minut - Slobodan udarac za Makabi, Šeri ga je izveo i pogodio živi zid.

5. minut - Prva prilika za Makabi, Pjero je pokušao glavom, a Borjan reagovao ispred Kornua.

3. minut - Pritisak igrača Crvene zvezde koji su izveli korner, ali brane se gosti. Pre toga je Katai ušao u kazneni prostor, međutim izgubio je loptu.

1. minut - Utakmica je počela!

20.55 - Sve je spremno za početak utakmice!

20.33 - Sjajna koreografija, Marakana je cela crveno-bela.

NEVERICA NA

20.16 - Izlaze igrači Makabija, sever zviždi.

20.05 - Nešto malo manje od jednog sata je ostalo do početka utakmice, a stadion je ispunjen gotovo do poslednjeg mesta.

NEVERICA NA

19.39 - Dejan Stanković se za revanš protiv Makabija odlučio na jednu promenu te je u startnoj postavi večeras Slavoljub Srnić. Sa druge strane, Makabi će izaći na megdan crveno-belima sa identičnom startnom postavom kao pre nedleju dana.

19.15 - Očekuje se da bude 2.500 Makabijevih navijača.

19.00 - Navijači polako pristižu na "Marakanu".

NEVERICA NA

NEVERICA NA

17.55 - Šef stručnog štaba Makabija Barak Bahar poručio je da veruje u svoju ekipu i da ga "Marakana" neće uplašiti, pošto su njegovi igrači navikli da igraju u takvoj atmosferi.

- Nismo opterećeni stadionom i atmosferom. Imamo iskusne igrače. Naravno, moramo da se nosimo sa svim tim i siguran sam da ćemo u tome uspeti. Igrali smo protiv Olimpijakosa u Pireju, biće ovde duplo više navijača i biće sigurno 'vrelo'. Pritisak svakkao postoji i kod nas i kod njih i kako vreme bude prolazilo tako će presija biti sve veća na Zvezdi. Zbog toga je veoma važno kako ćemo započeti meč - rekao je Bahar.

17.50 - Trener srpskog šampiona Dejan Stanković priznao je greške iz prvog meča u Haifi i poručio da je neophodno da u revanšu pronađu balans kako ih Makabi ne bi kaznio, ali je istakao da veruje u prolaz uz punu "Marakanu".

NEVERICA NA

FK Crvena zvezda

- Crvena zvezda je veliki klub, za dva pedlja veći od Makabija iz Haife. Ja sam miran, bavim se spremanjem utakmice i da budemo što bolji. Ako je katastrofa da ne uđemo u Ligu šampiona, to je na klubu i navijačima da odluče. Ja sam srećan što posle više od 20 godina imam priliku da igram ovakvu utakmicu sa Zvezdom, utakmicu kakve su bile one protiv Kajzerslauterna ili Barselone. Ja sam srećan zbog toga i ne mislim o katastrofi - rekao je Stanković.

17.47 - "Marakana" će biti krcata. Tako će više od 50.000 navijača dočekati Makabi i voditi svoju ekipu energijom. Najavljena je i specijalna koreografija gde će pola tribina imati bele, a pola crvene majice. Kao što reče Dejan Stanković "neka Marakana izjednači, mi ćemo da pobedimo".

17.43 - Susret u Izraelu bio je spektakularan. Zvezda je na poluvremenu vodila 2:1, ali je Makabi uspeo da preokrene pa tako minimalnu prednost donosi u Beograd. Dva gola za Izraelce je postigao Francdi Pjero, a jedan Tjaron Čeri. Strelci za ekipu Dejana Stankovića bili su Aleksandar Pešić i Gejlor Kanga.

NEVERICA NA

17.40 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš utakmici plej-ofa za Ligu šampiona u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Makabi Haifa. Uz alo.rs pratite sva dašavanja sa "Marakane".