ZVEZDINA "ŠESTICA" PROTIV RADNIKA, "MARAKANA" VIDELA GOL SEZONE Crveno-beli dodatno pobegli Partizanu i napravili sjajnu uvertiru za Evropu

Zvezda je tako zadržala maksimalan učinak i pobegla Partizana na čak sedam bodova prednosti.

Impresivna je i gol razlika tima iz Ljutice Bogdana - 17:1.

Zanimljivo da su Surduličani prošle sezone bili kobni po crveno-bele, upisali su pobedu, dok je u drugom meču bilo nerešeno.

Ali, sada je Crvena zvezda servirala osvetu i to sa kamatom.

Od prvog minuta su izabranici Dejana Stankovića nametnuli snažan ritam, stezali obruč oko gola rivala i apsolutno zasluženo došli do ubedljive pobede.

Crveno-beli su mrežu rivala načeli u 13. minutu golom Mirka Ivanića posle sjajne asistencije Aleksandra Pešića. Imao je domaćin još nekoliko prilika do kraja prvog dela, ali se rezultat nije menjao, pa se na odmor otišlo sa minimalnim vođstvom Zvezde.

A, onda u drugom poluvremenu demonstracija sile aktuelnog šampiona!

Igrao se 63. minut, kada je viđen najlepši gol od početka sezone. Bio je to pravi projektil Kingsa Kangve. Fantastično je dva puta zalomio protivnika pre nego što je zategao praćku sa ivice šesnaesterca i poslao neodbranjiv projektil pod prečku.

ZVEZDINA

Vladimir Marković

Bila je to samo najava crveno-bele rapsodije.

Igrao se 70. minut kada je Aleksandar Katai zatresao mrežu gostiju.

Šest minuta kasnije na 4:0 povisio je Milan Pavkov posle centaršuta Ivanića.

U 83. minutu Gejlor Kanga je realizovao penal za ogromnih 5:0.

Konačan rezultat postavio je Osman Bukari samo minut kasnije.

Zvezda je tako napravila sjajnu uvertiru pred utakmicu sa Pjunikom u kvalifikacijama za Ligu šampiona koja je na programu 3. avgusta na "Marakani".

Crvena zvezda - Radnik 6:0 (1:0)

Strelci: Ivanić 12, Kangva 64, Katai 71, Pavkov 76, Kanga 83, Bukari 84

Stadion: "Rajko Mitić", Beograd

Sudija: M. Delibašić

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Dragović, Rodić - Kanga, Kangva - Mitrović, Ivanić, Katai - Pešić.

Radnik: Ranđelović - Hodžić, Ignjatović, Jokić, Stojanović –Oreščanin, Medić – Bogdanovski, Babić, Spasić – Bogdanović.

90. minut - Kraj utakmice! Ubedljiva pobeda Zvezde!

85. minut - Goool! Zvezda gazi, u strelce se upisao i Bukari!

83. minut - Goool! Kanga je siguran sa bele tačke i sada je ogromnih 5:0!

81. minut - Zicer propušta Milovanović. Jeste Borjan sjajno odbranio, ali je ovo Milovanović morao da pretvori u gol.

76. minut - Gooool! Evo gola i Milana Pavkova posle odličnog centaršuta Mirka Ivanića! Radnik potpuno nemoćan.

70. minut - Goool! Aleksandar Katai se upisao u strelce i sada je ovde sve rešeno.

63. minut - Goool! Kakav projektil Kangve za vođstvo Zvezde od 2:0!  Fantastično je dva puta zalomio protivnika pre nego što je zategao praćku sa ivice šesnaesterca i poslao neodbranjiv projektil pod prečku. Stadion je eksplodirao.

61. minut - Pešića menja Pavkov, a kod gostiju Bogdanovića završava i ulazi Milić, a na terenu je i Milovanović umesto Medića.

59. minut - I opet je Pešić bio u prilici, ali jednostavno neće ga gol.

58. minut - Žele fudbaleri Crvene zvezde da što pre postignu drugi gol i reše pitanje pobednika.

52. minut - Velika šansa za Zvezdu! Opet prečka sprečava Kataija da stigne do gola večeras! Mnogo toga izdešavalo se u kaznenom prostoru gostiju u poslednjem minutu, nekoliko šuteva i šansi, a najbolju je definitivno propustio Katai sa nepunih desetak metara posle dobrog odlaganja Kange.

ZVEZDINA

FK Crvena zvezda

49. minut - Stefan Mitrović dobija žuti karton zbog simuliranja.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nema izmena.

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 1:0 golom Mirka Ivanića iz 13. minuta, posle sjajne asistencije Aleksandra Pešića.

44. minut - Velika šansa za Zvezdu, šutirao je Katai, ali lopta je pogodila prečku. Jako se lopta odbila od okvira gol, pravo na glavu Kangvi, koji nije uspeo da je iskontroliše i sprovede u mrežu.

ZVEZDINA

38. minut - Najbolja prilika na utakmici za Radnik. Bogdanović je šutirao, istakao se Milan Borjan sjajnom intervencijom.

29. minut - Nova prilika za Pešića koji je prilično raspoložen za igru.

28. minut - Potpunu kontrolu imaju fudbaleri Crvene zvezde.

23. minut - Kanga je izveo korner, Pešić tukao glavom, lopta odlazi preko gola.

20. minut - Malo je opao ritam posle gola Zvezde.

13. minut - Goool! Crvena zvezda vodi golom Mirka Ivanića. Velike zasluge za gol pripadaju Aleksandru Pešiću koji je maestralno asistirao Ivaiću! Sviran je ofsajd, ali je posle konsultacija sa VAR sobom priznat gol i Zvezda vodi sa 1:0!

10. minut - Najbolja prilika od početka meča, šutirao je Katai, lopta završava pored gola.

8. minut - Evo prve pretnje po gol Zvezde, ali je Borjan bio brži od Spasića i otklonio opasnost.

6. minut - Crveno-beli imaju terensku inicijativu, ali još uvek bez prave prilike.

2. minut - Udarac Kangve iz velike daljine, lopta odlazi pored gola.

1. minut - Nakon skoro 15 minuta kašnjenja zbog nestanka struje, utakmica je napokon počela!

20.50 - Pomera se početak utakmice. Na stadionu Rajko Mitić nestala je struja 20 minuta pre početka utakmice. Potpuno je jasno u ovom trenutku da susret neće početi na vreme, samo je pitanje za koliko će biti pomeren start.

ZVEZDINA

20.30 - U timu Crvene zvezde nema Strahinje Erakovića zbog lakše povrede.

20.15 - Dejan Stanković je ispunio obećanje i pred evropsku utakmicu od starta lansira dvojicu povratnika - Aleksandra Pešića i Nemanju Milunovića. Takođe, od starta igra i Stefan Mitrović zajedno sa tandemom Katai - Ivanić, što znači da će Bukari početi susret sa klupe.

20.09 - Ovo će aktuelnom šampionu biti uvertira za duel sa Pjunikom u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

20.05 - Zvezda je redom pobeđivala Radnički iz Niša, Kolubaru i Mladost iz Lučana.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 4. kola Superlige Srbije u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Radnik iz Surdulice. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa "Marakane".