ZVEZDINIH 3/3 Pavkov nastavio golgetersku seriju, prvenac novajlije za tri boda crveno-belih u Lučanima
FK Crvena zvezda

Moglo je da bude ubedljivije, a moglo je i da se vrati za Beograd bez tri boda. Ipak, Crvena zvezda je upisala i treću pobedu ove sezone u Mozzart Bet Superligi.

Prvo gostovanje za ekipu Dejana Stankovića pred prepunim tribinama u Lučanima doneli su mnogo toga dobrog, a navijače crveno-belih svakako da treba da raduje podatak da su se njihovi mezimci već posle tri kola osamili na vrhu tabele.

Pretila je Zvezda gotovo čitavog meča, a golman Ostojić uspevao da čuva svoju ekipu u igri sve do 14. minuta. Tada je Milan Pavkov iskoristio lošu reakciju u odbrani domaćih i postigao svoj četvrti pogodak ove sezone i potvrdu prvog mesta liste strelaca.

Šanse su se nizale i u nastavku. Pretili su Aleksandar Katai, Mirko Ivanić, Gelor Kanga... ali lopta nije htela u gol. Ključni detalj dogodio se u 46. minutu kada je na teren po prvi put u novom dresu kročio Stefan Mitrović.

Mladi fudbaler prvo je u 54. minutu promašio dobru šansu, a onda u 71. nije pogrešio kada mu je asistirao Aleksandar Katai i upisao prvenac nakon dolaska iz Radničkog pre nekoliko dana.

Nadu domaćima doneo je Nikola Leković nakon odličnog prodora mladog Jojića, ali je to bilo sve od utakmice u Lučanima.

Crvena zvezda naredni meč igra već u petak protiv Radnika iz Surdulice na "Marakani", dok će Mladost u goste Kolubari.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

MLADOST - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

Leković u 79. minutu za Mladost - Pavkov u 14. minut, Stefan Mitrović u 71. minutu za Zvezdu

Stadion: Mladost, Sudija: Aleksandar Živković

MLADOST: Ostojić - Dunđerski, Vesnić, Radovanović (od 83. Sremčević), Milošević, Leković - Gordić (od 60. Radivojević), F. Žunić, Jojić, Udovičić - Bojović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić - Kanga (od 72. Sanogo), Kangva - Bukari (od 46. Mitrović), Ivanić, Katai (od 82. Mustafa) - Pavkov (od 72. Pešić).

90. minut - Još četiri minuta nadoknade.

87. minut - Poslednja promena kod gostiju. Kangva ide van igre, a na terenu je Nikola Stanković.

83. minut - Menjaju i domaći. Sremčević menja Radovanovića.

82. minut - Četvrta promena u Zvezdi. Aleksandar Katai ide van igre, a na terenu je Ibrahim Mustafa.

79. minut - GOOOOL! Vraća se Mladost u igru. Odlično je probio Jojić po levom boku, uposlio Nikolu Lekovića koji smanjuje zaostatak!

72. minut - Dve promene u redovima Zvezde. Povratnik Aleksandar Pešić na terenu umesto Milana Pavkova, a Seku Sanogo menja Gelora Kangu.

71. minut - GOOOOOL! Nije uspeo prvog puta, ali sada Stefan Mitrović ne greši! Pogodak debitanta nakon odlične asistencije Aleksandra Kataija!

60. minut - Prva promena kod domaćih. Radivojević na terenu umesto Gordića.

54. minut - Mogao je sada mladi Stefan Mitrović da upiše prvenac u novom klubu, ali mu se Ostojić isprečio na putu do pogotka. Nova odbrana golmana Mladosti.

50. minut - Prvi pokušaj u nastavku igre za goste. Centrirao je Gelor Kanga sa leve strane, a Strahinja Eraković probao glavom, ali pravo u ruke Ostojića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Debitant na terenu u redovima Zvezde. Stefan Mitrović menja Osmana Bukarija.

45. minut - Još minut nadoknade u prvom delu igre.

35. minut - Grub start Marka Gobeljića koji dobija žuti karton. Prvi igrač gostiju sa javnom opomenom.

28. minut - Novi pokušaj Kataija, ovog puta iz slobodnog udarca. Ponovo preko gola. Crveno-beli nastavljaju dominaciju terenom.

18. minut - Probao je Aleksandar Katai nakon dodavanja Bukarija, ali šutira preko gola koji brani Ostojić.

14. minut - GOOOL! Pavkov! Nastavlja se golgeterska serija napadača Zvezde koji posle centaršuta Marka Gobeljića dolazi do odbijene lopte i menja rezultat!

9. minut - Prva konkretnija prilika na meču za goste. Probao je Kings Kangva sa distance, ali lopta ide pored gola.

7. minut - David Dunđerski ruši Aleksandra Kataija i dobija žuti karton. Prvi upisani igrač u obe ekipe.