ZVEZDINA RAPSODIJA Crveno-beli deklasirali Kolubaru i već pobegli Partizanu

Tako je akutelni šampion upisao i drugu sigurnu pobedu, pošto je u prošlom kolu sa 4:0 savladan Radnički iz Niša.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu u kom su izabranici Dejana Stankovića postigli pet golova.

Mrežu Kolubare načeo je Aleksandar Katai sjajnim pogotkom u devetom minutu.

Samo tri minuta kasnije malo je nedostajalo da gosti uzvrate. Pogrešio je Strahinja Eraković, ali je Milan Borjan istrčao daleko od šesnaesterca i uspeo da dođe do lopte pre Vukušića.

U 16. minutu, Milan Pavkov se upisuje u strelce. Stanković je centrirao malo niže od očekivanog, ali se Pavkov bacio na tu loptu i onda je glavom majstorski smestio iza leđa Popovića.

Isti igrač povisio je na 3:0 u 22. minutu.

Tri minuta kasnije Katai postiže još jedan pogodak. Asistirao mu je Bukari. Probio je Zvezdin novajlija po desnoj strani, pobegao odbrani rivala, a onda uposlio Kataija koji je u punom trku uneo loptu u mrežu.

Osman Bukari je postigao gol u 36. minutu, ali je on poništen posle konsultacija sa VAR sobom zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak, u samom finišu prvog dela, Zvezda dolazi do petog gola, a u strelce se upisao Gejlor Kanga.

U drugom delu nije bilo previše uzbuđenja.

Zvezda je imala inicijativu, ali promene rezultata nije bilo. Ređale su se šanse pred golom Kolubare, ali se u nekoliko navrata istakao golman Balša Popović.

Gosti su veliku priliku imali u 73. minutu, kada je iz velike daljine šutirao Marjanović i pogodio prečku.

Mogli su crveno-beli i do ubedljivije pobede, ali je u finišu susreta penal Stefanu Lekoviću odbranio Popović.

Crvena zvezda je ovom pobedom već pobegla Partizanu na +2, pošto su crno-beli remizirali sa Radničkim iz Niša (3:3).

Zvezda u narednom kolu igra u Lučanima protiv Mladosti, dok Kolubara dočekuje niški Radnički.

Crvena zvezda - Kolubara 5:0 (5:0)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Nikola Radaković

Crvena zvezda: Borjan, Stanković, Eraković, Dragović, Rodić, Kanga, Kangva, Ivanić, Katai, Bukari, Pavkov.

Kolubara: Popović, Bakić, Cvetojević, Filipović, Janković, Kočović, Milojveić, Nikolić, Stojanović, Vukušić, Đokić

Drugo poluvreme:

Kraj! Ubedljiva pobeda Crvene zvezde - 5:0!

87. minut - Šutirao je Leković ali ga je golman Kolubare pročitao i sačuvao mrežu.

86. minut - Penal za Zvezdu! Oboren je Vladimir Lučić, sudija je pokazao na kreč, a šansu da se upiše dobio mladi Stefan Leković.

81. minut - Ređaju se šanse Crvene zvezde, ali nema promene rezultata.

78. minut - Sada je Ohi pokušao, međutim i njegov udarac završava pored gola.

73. minut - Evo najbolje prilike za Kolubaru. Marjanović je šutirao iz velike daljine, Borjan je već bio savladan, ali lopta je pogodila prečku.

68. minut - Snažan udarac Kangve, lopta odlazi pored gola.

61. minut - Još jedan opasan napad Zvezde. Katai proigrava Ivanića na levom boku, ali mu lopta malo beži, pa ne šutira najbolje. Opasno je svakako bilo, ali brani Popović.

60. minut - Briljantno dodavanje Ivanića za Bukarija, ali nešto lošiji prijem i Popović reaguje. Prvo je pokupio loptu, a onda protivnika, pa nema ništa od jedanaesterca.

51. minut - Pritisak Crvene zvezde i u nastavku

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena! Brutalnih 45 minuta Crvene zvezde!

45. minut - Goool! Kanga je strelac, petarda Zvezde već na poluvremenu

43. minut - Ponovo je zapretila Zveda, ovoga puta sa distance, ali je golman Kolubare Popović odlično intervenisao. U nastavku akcije fudbaleri domaće ekipe su se našli u ofsajdu.

Ipak, ništa od gola, nakon VAR-a, Bukariju je poništen gol zbog ofsajda.

36. minut - Goool! Zvezda ne staje! Evo i gola Osmana Bukarija. Sjajno je prihvatio loptu u kaznenom prostoru rivala, otresao čuvara i iz nezgodnog ugla, uz pomoć stative, zatresao mrežu iza rezigniranog Popovića koji po peti put na meču vadi loptu iz mreže.

25. minut - Gooool! Sada je Katai strelac! Asistencija za Bukarija, drugi gol Kataija. Probio je Zvezdin novajlija po desnoj strani, pobegao odbrani rivala, a onda uposlio Kataija koji je u punom trku uneo loptu u mrežu. Završio je i na zemlji i to se nezgodno dočekao, ali će po svemu sudeći biti u stanju da nastavi meč.

22. minut - Goool! Ponovo je strelac Pavkov. Silovit start Zvezde, Kolubari preti debakl.

16. minut - Goool! Milan Pavkov je duplirao prednost Crvene zvezde. Stanković je centrirao malo niže od očekivanog, ali se Pavkov bacio na tu loptu i onda je glavom majstorski smestio iza leđa Popovića.

12. minut - Pokušava Kolubara da uzvrarti. Ozbiljna opasnost po crveno-bele. Greška Erakovića, ali Borjan istrčava daleko od šesnaesterca i uspeva da dođe do lopte pre Vukušića. Zatim u spas pristiže i Kanga i iznuđuje faul.

9. minut - Goool! Katai postiže sjajan pogodak i donosi prednost Zvezdi.

3. minut - Prvi korner za Zvezdu, ali bez velike opasnosti po gol Kolubare.

1. minut - Utakmica je počela!

19.10 - Ove dve ekipe su prošle sezone odigrale dva duela, a Zvezda je bila bolja u oba susreta, sa ukupnoh 10:1.

19.05 - Crveno-beli imaju priliku da već posle dva kola ostvare prednost nad Partizanom, koji je dan ranije kiksnuo u Nišu.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola Superlige Srbije u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Kolubara. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa Marakane.