NIŠTA OD PRVOG TRIJUMFA U BERLINU! Alba savladala Zvezdu, bolan poraz za crveno-bele!

Bio je ovo veoma neizvestan meč, u kome su oba tima dala sve od sebe da iz njega kao pobednici.

Alba je bolje ušla u meč, ali bilo je jasno da se crveno-beli neće lako predati.

Dosta bolje je nemački tim bio šuterski raspložen i prvu četvrtinu su završili rezultatom 24:15 u korist Albe.

U drugoj četvrtini usledila je jako dobra serija Crvene zvezde, čak su u jednom momentu imali i prednost, ali uspela je ponovo Alba da preuzme kontrolu.

Na poluvreme je nemački tim otišao sa prednošću od +2 (37:35).

U trećoj četvrtini Alba je održavala svoju prednost, a Crvena zvezda je pretila šutevima. Najviše u crveno-belom dresu se isticao Volters.

Zvezda je imala +4 u poslednjem minutu treće četvrtine, ali u poslednju četvrtinu Alba je ušla sa +1 (58:57).

Poslednja četvrtina je bila  najnapetija, činilo se u jednom momentu da će crveno-beli zabeležiti važnu pobedu na gostovanju, ipak tim iz Berlina je bio skoncentrisaniji u ključnim momentima i došao do pobede (74:70)

Najistaknutiji u pobedničko timu je bio Lo sa 22 poena, dok je crveno-bele predvodio Volters sa 18 poena.

Alba-Crvena zvezda (74:70)

ALBA: Lo, Da Silva, Smit, Delo, Erikson, Matišek, Šnajder, Šulte, Tili, Nikić, Olinde, Kumade, Timan, Sikma, Blat, Zusman, Lamers.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters, Vudragović, Davidovac, Mitrović, Kalinić, Dobrić, Simonović, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić.

KRAJ UTAKMICE - Alba je pobedila rezultatom 74:70

39. minut - Delo pogađa za dva (70:65)

38. minut - Precizan Dobrić za dva (67:65)

37. minut - Smit precizan za dva (67:65)

36. minut - Lo pogađa za dva  (65:61). Smanjuje je zatim prednost nemačkog tima Kalinić (65:63)

34. minut - Volter pogađa za izjednačenje (61:61)

33. minut - Precizan Lo za tri (61:59)

32. minut - Pogađa Davidovac za dva poena (58:59)

Kraj treće četvrtine - Alba vodi rezultatom 58:57

30. minut - Ubacuje Smit trojku, u sledećem napadu Zosman je bio precizan za dva (58:57)

29. minut - Kuzmić pogađa oba slobodna bacanja, a zatim Dobrić ubacuje za dva (53:57)

28. minut - Pogađa Volters za dva (52:50). Nakon toga Kumade pogađa trojka, a zatim je Kalinić bio precizan sa slobodnih bacanja (53:53)

26. minut - Precizan Lo za dva (49:46)

25. minut - Pogodio je oba slobodna bacanja Mitrović (47:46)

24. minut - Sikma pogađa za dva, a zatim trojka Stefana Markovića (45:44)

23. minut - Vajt pogađa oba slobodna bacanja (41:39)

22. minut - Lo pogađa za dva (41:37)

21. minut - Sikma precizan za dva (39:35), Mitrović smanjuje prednost (39:37)

POLUVREME - Alba vodi rezultatom 37:35

20. minut - Precizan Lo za dva (37:35)

19. minut - Pogađa Dobrić za vođstvo (33:35)

17. minut - Davidovac pogađa trojku (31:30)

16. minut - Precizan Volters za dva poena (31:27)

15. minut - Pogađa trojku Smit (31:23)

14. minut - Sada i Dobrić precizan za tri (28:23)

13. minut - Pogađa trojku Davidovac (28:20)

12. minut - Kalinić precizan za dva (26:17)

11. minut - Da Silva pogađa za dva poena (26:15)

Kraj prve četvrtine - Alba vodi rezultatom 24:15

10. minut - Polovičan Ivanović sa slobodnih bacanja (24:15)

9. minut - Matišek precizan za dva (21:13). Polovičan Mitrović sa slobodnih, a zatim trojka Moa (24:14)

8. minut - Volters pogađa za dva, a zatim ubacuje trojku Lo (17:13). Lo je u sledećem napadu fauliran, a zatim je ubacio dva slobodna bacanja (19:13)

7 minut - Ubacuje trojku Zusman (12:11), zatim Smit pogađa za dva (14:11)

6. minut - Polovičan Kalinić sa slobodnih bacanja (9:9), a zatim je pgoodio za dva  u sledećem napadu (9:11)

5. minut - Pogađa Volters za vođstvo (6:8), a zatim ubcuje trojku Smit (9:8)

4. minut - Precizan Dobrić za dva (6:6)

3. minut - Opet izjednačuje Volters (4:4), a zatim pogađa Smit (6:4)

2. minut - Ponovo precizan Kumade (4:2)

1. minut - Kumade postiže prve poene na meču (2:0). U sledećem napadu izjednačuje Volters (2:2)