MALEROZNA ZVEZDA UBEDLJIVO PORAŽENA U GLAZGOVU! Crveno-belima poništena tri gola, Katai promašio penal, Rendžers na "Marakanu" donosi tri gola prednosti!
EPA-EFE/ROBERT PERRY

Rezultat ne oslikava pravo stanje stvari na terenu, jer su crveno-beli prikazanom igrom zaslužili mnogo više.

Sa druge strane šampion Škotske odigrao je možda i najbolji meč u sezoni upravo protiv crveno-belih i pokazao da eliminacija Borusije iz Dortmunda nije bila puka slučajnost ili samo loše veče "milionera".

Odlično je Đovani van Bronhorst skautirao Zvezdu, uvideo da glavna opasnost preti od Mirka Ivanića i Aleksandra Kataija, motora ekipe, te ih maksimalno neutralisao. Ivanić gotovo da nije bio primetan tokom čitavog meča.

Prvo poluvreme je bilo prilično dinamično, a u centru pažnje našao se Aleksandar Katai, kojem su zbog ofsajda poništena dva gola, a promašio je i penal.

Već u drugom minutu Kanga je poslao dugu loptu, posle akcije po levoj strani iz koje je Katai pogodio, ali je dosuđen ofsajd, pa se gledao snimak. Iz VAR sobe javili su turskom arbitru da je pogotku Kataija ipak prethodio ofsajd.

Nedugo nakon toga Rendžers dolazi do vođstva. Kent je bio u prodoru i pao u kaznenom prostoru posle kontakta sa Srnićem. Sudija Serdar Genzubujuk pokazao je na belu tačku, a siguran je bio Tavernije.

U 15. minutu već je bilo 2:0. Najbolji strelac Morelos odlično se snašao posle gužve na centaršut iz prekida. Eraković je kratko odbio loptu, ali samo do napadača domaćih koji je matirao Milana Borjana.

Kataiju je u 23. minutu Mekgregor odbranio penal.

A, onda u finišu prvog dela po jedna dobra šanse na obe strane. Prvo je Kamara zamalo šutirao preko gola, potom je Rodić sjajno proigrao Ohija, koji je pokušao iz klizećeg da skrene loptu u gol, ali je Mekgregor uspeo da odbrani.

Izabranici Dejana Stankovića su tokom čitavog susreta muke mučili sa branjenjem prekida, pa su tako Škoti posle još jednog udarca iz ugla poveli sa 3:0 u 51. minutu. Balogun je odlično tukao glavom za velikih 3:0.

Imao je srpski šampion nekoliko dobrih prilika do kraja.

Veliku šansu propustio je Ben posle centaršuta Rodića, kada je Mekgregor uspeo da odbrani uz pomoć Lundstrema.

U 72. minutu Gelor Kanga je uputio "bombu" ka golu rivala, ali je lopta pogodila prečku.

Zvezdi je poništen još jedan gol, u 84. minutu. Ovaj put je Ben zaista bio u nedozvoljenoj poziciji posle šuta Ivanića koji je odbranio Mekgregor. Odbila se lopta do napadača Komora, ali je podignuta zastavica.

Težak zadatak je pred Zvezdinim fudbalerima koje 17. marta od 18.45 na "Marakani" očekuje revanš u kom će juriti tri gola zaostatka. Stizali su crveno-beli svašta, zašto ne bi mogli i ovo?

Rendžers - Crvena zvezda 3:0 (2:0)

Strelci: Tavernije 11, Morelos 15, Balogun 51.

Gledalaca: 48.000

Stadion: "Ajbroks" (Glazgov)

Sudija: Serdar Genzubujuk (Holandija)

Crvena zvezda: Borjan, Rodić, Dragović, Eraković, Pićini, Sanogo, Srnić, Katai, Kanga, Ivanić, Ohi

Rendžers: Mekgregor - Tavernije, Goldson, Basi, Balogun - Džek, Lundstrem - Aribo, Kamara, Kent - Morelos.

Kraj! Poraz Crvene zvezde od Rendžersa 3:0!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

84. minut - Neverovatno! Opet poništen gol Zvezdi! Ovaj put je Ben zaista bio u nedozvoljenoj poziciji posle šuta Ivanića koji je odbranio Mekgregor. Odbila se lopta do napadača Komora, ali je podignuta zastavica.

78. minut - Novi problem za Crvenu zvezdu posle centaršuta Tavernijea iz prekida, brani Borjan.

72. minut - Bombu je poslao Gelor Kanga u 72. minutu ka golu Rendžersa, ali je prečka bila saveznik Mekgregora.

71. minut - Na gol-liniji intervenisao je štoper crveno-belih Dragović posle šuta Goldsona koji je bio spretniji od Pičinija.

67. minut - Fudbaleri Crvene zvezde moraju da krene na sve ili ništa.

63. minut - Veliku šansu imao je Ben posle centaršuta Rodića, ali je Mekgregor uspeo da odbrani uz pomoć Lundstrema koji je takođe bio dobro postavljen da blokira Benov šut.

61. minut - Ohi i Srnić su završili utakmicu, umesto njih u igru su ušli Pavkov i Ben.

57. minut - Tavernije je izveo slobodan udarac, lopta pogađa spoljni deo mreže.

55. minut - Domaćin je odlično otvorio drugo poluvreme, nastavlja da napada i da stvara velike probleme Zvezdinoj odbrani.

51. minut - Gol! Rendžers ima ogromnih 3:0! Ponovo korner, nakon kog je Balogun odlično šutirao glavom i savladao Borjana. Crvena zvezda u velikom problemu.

46. minut - Nije bilo promena ni kod jednih ni kod drugih.

Poluvreme! Crvena zvezda gubi u Glazgovu sa 2:0!

45. minut - Morelos šutira, Borjan na visini zadatka.

42. minut - Evo velike prilike za Zvezdu, Ohi je pokušao, ali nije najbolje zahvatio loptu, brani Mekgregor.

41. minut - Velika prilika za Rendžers, Kamara je šutirao preko gola.

35. minut - Još jedan loš korner koji je izveo Kanga.

30. minut - Loš prekid koji je izveo Kanga, ostaje 2:0 za Rendžers.

24. minut - Mekgregor brani penal Kataiju!

23. minut - Penal za Zvezdu!

18. minut - Nova šansa za domaće, Ponovo je loše anticipirao Eraković, a Kent iznenada imao veliku šansu. Međutim, loše je šutirao – pravo u Borjana.

Alo/M.M.

15. minut - U 15. minutu domaćini stižu do drugog pogotka. Najbolji strelac Morelos najbolje se snašao posle gužve na centaršut iz prekida. Eraković je kratko odbio loptu, ali samo do napadača domaćih.

13. minut - Ponovo poništen gol Kataiju! Iz VAR sobe su javili da je ofsajd. Po drugi put u meču Kataiju je poništen gol. Posle 2. i u 13. minutu

11. minut - Gol! Rendžers vodi 1:0, golom iz penala, strelac je Tavernije.

Posle gledanja snimka sudija Guzubujuk iz Holandije dosudio je penal za Rendžers u 10. minutu

7. minut - Katai je odlično prošao po levoj strani i gađao Ivanića, ali su domaćini otklonili opasnost na kratko. Do lopte je došao Sanogo, međutim izblokiran mu je šut.

5. minut - Dosta dinamičan početak utakmice.

2. minut - Kanga je poslao dugu loptu, posle akcije po levoj strani iz koje je Katai pogodio, dosuđen je ipak ofsajd pa se trenutno gleda snimak. Iz VAR sobe javili su turskom arbitru da je pogotku Kataija u 2. minutu ipak prethodio ofsajd.

1. minut - Utakmica je počela, sjajna atmosfera, "Ajbroks" ispunjen do poslednjeg mesta!

20.59 - Sve je spremno za početak utakmice u Glazgovu!

20.54 - "Delije" su krenula navijanje, brzo je stigao odgovor.

20.30 - Na klupi Crvene zvezde su: Popović, Gordić, Gajić, Pankov, Krstičić, Pavkov Falko, Motika, Živković, Ben, Radulović, Gobeljić.

20.15 - "Delije" pozdravljaju igrače:

20.10 - Ovde će biti smešteni navijači Zvezde:

Alo/M.M.

20.01 - Evo i protokola sa meča:

Alo/M.M.

19.53 - Atmosfera ispred "Ajbroksa" pred meč sa Zvezdom

19.46 - Stanković je na teren poslao isti tim kao u večitom derbiju.

19.45 - Očekivano! Dejan Stanković je na teren poslao najavljeni tim - Borjan, Rodić, Dragović, Eraković, Pićini, Sanogo, Srnić, Katai, Kanga, Ivanić, Ohi!

19.35 - U toku dana bilo je zanimljivo u Glazgovu. Šta je jedan navijač Seltika radio, pogledajte OVDE.

19.20 - Evo kako je u pabu:

FK Crvena zvezda

19.10 - Kako je u pabu u Glazgovu? Pogledajte OVDE.

18.11 - U Glazgov su došli navijači Crvene zvezde kako bi podržali voljeni tim, a četiri momka zaputila su se iz Nemačke kako bi uz svoj klub.

Oni su u toku dana obišli "Seltik park" stadion najvećeg rivala "policajca", Seltika, a za "Alo.rs" izneli su svoje utiske.

Duško, Aleksandar, Igor i Zoran ističu da očekuju sjajnu atmosferu na tribinama, te da im ne smeta što će biti na istoj tribini kao i navijači Rendžersa.

18.01 - Na licu mesta nalazi se izveštač Alo! Očekuje se da ekipa Dejana Stankovića ima veliku podršku, a u prilog tome govori jedna fotografija. Naime, na jednoj od zgrada u Glazgovu osvanula je i srpska zastava kao znak podrške crveno-belima.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici osmine finala Lige Evrope između Rendžersa i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Glazgova.