ZVEZDA TRIJUMFOVALA POSLE TOTALNOG HAOSA! Crveno-beli uspešniji u izvođenju penala, igrači bili u klinču zbog jednog poteza

Kakva ludnica na meču! Crveni-beli prošli pravu dramu na Marakani! Pobedili Radnički iz Niša na penale i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije!

Od starta poluvremena su crveno-beli krenuli ofanzivno. Ređale su se prilike domaćina preko Ivanića, Srnića, Ohija, Bena, ali odličan je bio golman gostiju, Dujmović.

U 32.minutu, jedanaesterac je imao Gabonac Gejlor Kanga. Nije uspeo da ga iskoristi, jer je ponovo briljirao golman Nišlija, Dujmović, pa je rezultat ostao nerešen na poluvremenu (0:0), u kom nije viđena nijedna ozbiljna prilika Radničkog.

I u drugom poluvremenu, Crvena Zvezda je krenula ofanzivno kao i u prvom. Kanga je imao lepu priliku da dovede domaćina u prednost, ali se ponovo istakao Dujmović, koji je mnogo puta spasao niški Radnički.

Uspeli su nekako gosti da se spasu silnih prilika domaćina, a onda se došlo do jedanaesteraca, gde je heroj bio Milan Borjan! Odbranio je čak četiri penala, i definitivno omogućio Zvezdi da se nađe u četvrtfinalu Kupa Srbije, a tačku na penal seriju stavio je Kanga pogotkom za pobedu crveno-belih!

CRVENA ZVEZDA-RADNIČKI NIŠ (0:0) (3:2 Posle izvođenja penala)

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Marko Srećković (Kragujevac)

Crvena zvezda: Borjan-Gajić (od 70.Pičini), Pankov, Dragović, Rodić-Srnić (od 70.Falko), Sanogo, Kanga-Ivanić, Ben (od 57.Katai), Ohi (od 57.Pavkov)

Radnički Niš: Dujmović, Aksentijević, Jamkam, Vujadinović, Mlađović-Ćirković (od 57.Živojinović), Bjeličić (od 49.Bogdanović), Tomić (od 45.Jovanović), Arsić, Mitrović-Pavlov (od 62.Štulić)

PENALI

3:2 - Kanga pogađa za pobedu Zvezde!

2:2 - brani Borjan!

2:2 - Promašio je Pavkov! Ide u šestu seriju!

Drugo poluvreme:

90.minut - Zvezda napada, ali gola nema, još pet minuta do kraja regularnog dela!

87.minut - Napadaju domaćini, ali nikako da postignu pogodak

80.minut - Udarac Falka, ali pored gola

74.minut - Velika prilika za Zvezdu iz slobodnog udarca koji je izveo Katai, ali čudesni Dujmović brani

67.minut - Nešto konkretniji niški tim za razliku od prvog poluvremena

62.minut - Jovanović imao prvu dobru priliku za Radnički, ali to je sprečio Borjan

58.minut - Zvezda u potpunosti preuzela kontrolu na meču, ređaju se prilike

50.minut - Odličan udarac Kange, ali još jednom brani Dujmović

46.minut - Počeo je drugi deo meča, Bjeličiću se ukazuje pomoć, koji je morao da napusti teren

Kraj prvog poluvremena

45.minut - Imao je Pankov šansu na asistenciju Kange, ali mreža Radničkog i dalje miruje

41.minut - Prvi kiks Dujmovića crveno-beli nisu uspeli da iskoriste!

39.minut - Ohi je imao priliku, ali oprezan je bio trenutni heroj Nišlija na utakmici, golman Dujmović

36.minut - Zvezda nastavlja ofanzivno i nakon neiskorišćenog jedanaesterca

31.minut - Kanga promašio penal za Zvezdu!

29.minut - Meč je ušao u malo mirniju fazu, bez prevelikih šansi

24.minut - Ponovo Srnić, ali još jednom brani sjajni Dujmović koji se žali na povredu, međutim sve je u redu

19.minut - Pokušao je Dragović glavom da matira golmana Radničkog Dujmovića, ali bezuspešno

17.minut - Nišlije konsolidovale redove, ali Zvezda pokušava da nametne kontrolu

12.minut - Lopta više u nogama domaćina

6.minut - Još jedan šut u gol Nišlija, ovaj put je Srnić pokušao

3.minut - Crveno-beli krenuli ofanzivno od starta

1.minut - Utakmica je počela

16.37 - Dobrodošli na blog posvećen utakmici osmine finala fudbalskog Kupa Srbije između Crvene zvezde i Radničkog iz Niša.