ZVEZDA POKLEKLA U PRODUŽETKU! Neverovatan  triler u Beogradu, Zenit izašao kao pobednik!

Bio je ovo neverovatan meč sa dosta preokreta, ipak Zenit je trijumfovao

Odlično je Crvena zvezda krenula u meč. U jednom momentu crveno-beli su imali +8 (18:10).

Ipak krenula je Zenitova serije, te je na kraju prve četvrtine ruski tim vodio rezultatom 29:20.

Dobro je Holins trojkom otvorio treću četvrtinu, ali nije ruski tim posustao. Najviše se isticao nekadašnji as Crvene zvezde Bili Beron.

S druge strane Zvezda je takođe bila dobro šuterski raspoložena, a na poluvreme su otišli sa zaostkom od dva poena(44:42).

Zvezda najbolju igru pokazivala u trećoj četvrtini. Videli smo odličnu konbinaciju ofanzive i defanzive. Odlično su se isticali Kalinić, Volters, Mitrović i Kalinić.

Treća četvrtina se završila rezultatom 57:50 u korist crveno-belih.

Držala je Zvezda svoju prednost, sve tri minuta pred kraj treće četvrtine.

U triler završnici crveno-beli su promašili dva šuta za pobedu, tako da je utakmica otišla u produžetke.

Koncetrisaniji su bili Rusi u produžetku, odlično su iskoristili svoje šanse, dok je Zvezda kiksnula.

Zenit je dobio utakmicu rezultatom 80:76.

Crvena zvezda-Zenit (76:80)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Oleg Latiševs, Pjotr Pastusijak, Robert Viklicki

Crvena zvezda: Lazarević(0), Volters(21), Mitrović(11), Lazić(2), Kalinić(13), Holins(15), Simonović(2), Ivanović(2), Marković(0), Vajt(1), Kuzmić(9), Cirbes(0)

Zenit: Lojd(8), Zakarov(0), Karašev(5),  Kulagin(3), Beron(25), Puškov(2), Kuzminskas(8), Zubkov,(5) Pojtres(7), Ponitka(5), Frenkamp(4), Miki (13)

KRAJ UTAKMICE  - Zenit je pobedio rezultato 80:76

44. minut - Odlično kucanje Kalinića (74:75)

43. minut - Prcizan Miki sa slobodnih bacanja (72:75)

41. minut - Loj precizan za dva poena 69:71

KRAJ POSLEDNJE ČETVRTINE - Rezultat 69:69

40. minut - Dejan Radonjić je zatražio tajm aut pri rezultatu 69:69

39. minut - Precizan Mitrović sa slobodnih bacananja (67:65)

37. minut - Koner pogađa za izjednačenje (65:65)

35. minut - Beron postiže 22. poen na utakimici (63:59)

33. minut - Postiže dva poena Marko Simonović 63:56

31. minut - Fantastični Volters precizan za dva

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Volters pogađa za dva (57:50)

28. minut - Mitrović polovičan sa slobodnih bacanja (55:49)

27. minut  - Krade loptu Kalinić, a zatim je Mitrović precizan za dva (52:46)

25. minut - Volters postiže dva poena (50:46)

23. minut - Pogađa Kalinić trojku (47:44)

22. minut - Pogađa Kuzmić za izjednačenje (44:44)

POLUVREME - Zenit vodi rezultatom 44:42

19. minut- Ivanović maša za tri , s druge strane precizan Beron (40:44)

18. minut - Tri poena Austina Holinsa za vođstvo (40:38)

16. minut - Luka Mitrović je promašio oba slobodna bacanja, ali iskupio u sledećoj akciji sa dva poena (37:38)

15. minut - Kuzmić precizan za dva

14. minut - Volters precizanza dva, a zatim i Mitrović (33:35)

13. minut - Osmi poen za Bilija Berona

12. minut - Precizan Holins za tri poena (24:29)

Kraj prve četvrtine

10. minut - Zubkov pogađa za dva poena (20:29)

9. minut - Pogaša Karasev trojku (20:24)

8. minut - Zatažio je tajm-aut Dejan Radonjić (18:15). Nakon toga Branko Lazić je pogodio dva slobodna bacanja (20:16)

7. minut - Beron postiže trojku (18:15)

5. minut - Ponovo precizan Holins (18:10)

4. minut - Postiže dva poena Nejt Volters (13:7)

2. minut - Holins polovičan sa slobodnih bacanja (6:5)

1. minut- Holins precizan za dva poena (2:0)