PREOKRETOM DO TRI BODA! Crvena zvezda savladala Vojvodinu u Novom Sadu!
FK Crvena zvezda

Crveno-beli su do ovog trijumfa došli posle preokreta. Odličnu igru je prikazala Vojvodina, ipak Zvezda je iz ovog duela izašla kao pobednik.

Crveno-beli su  dominatnije otvorili meč. Prvih 20 minuta puleni Dejana Stankovića su vršili pritisak, ipak kad su se najmanje nadali  u 31. minutu Aleksandar Dragović je postigao auto gol, nakon što se od njega lopta odbila posle šuta Topića.

"Lale" su na poluvreme otišle sa minimalnom prednošću od 1:0.

U drugom poluvremenu, Zvezda je ponovo počela da dominira. U 51. minutu Pavkov, je postigao gol,  ali isti je poništen posle VAR provere.

Ipak, dva minuta kasnije crveno-beli su došli do izjednačenja, a strelac je opet bio Milan Pavkov koji je glavom matirao protivničkog golmana.

Crveno-beli su nakon pogotka nastavili da napadaju, a to se isplatilo u 62. minutu pogotkom Aleksandra Dragovića za vođstvo (2:1).

Pretile su obe ekipe do kraja meča, ali rezultat je ostao nepromenjen.

VOJVODINA- CRVENA ZVEZDA (1:2)

Vojvodina:  N. Simić – Bjeković, Stevanović, Kovačević, Devetak – Topić, Busnić, Zukić – V. Simić, Vukadinović, Mrkaić.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Dragović, Pankov, Rodić – Sanogo, Stanić, Ivanić – Ben, Katai – Pavkov.

KRAJ UTAKMICE- Zvezda je pobedila rezultatom 2:1

87. minut - Falko nije uspeo da iskoristi šansu za gol

79. minut - Ponovo Vojvodina vrši ofanzivu

70. minut - Preti Uroš Kabić sa ivice kaznenog prostora, ipak siguran je bio Milan Borjan

65. minut - Imala je Vojvodina šansu, ali Gobeljić je dobro odreagovao

62. minut - GOOOOOL! Aleksandar Dragović precizan za vođstvo Zvezde.

57. minut - Zvezda pokušava da dođe do drugog gola, ulažu mnogo truda, domaći tim traži šansu iz kontranapada

53. minut - Pavkov pogađa glavom pod prečku za iznenađenje (1:1)

51. minut - Pavkov je postigao gol za Crvenu zvezdu, ali posle Var provere gol je poništen

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Vojvodina vodi rezultatom 1:0

35. minut -  Šutirao je Katai sa 16 metara, ali lopta je otišla pored gola

31. minut - Vojvodina je povela pogotkom. Dragović je postigao autogol,od kog se lopta odbila posle šuta Topića.

25. minut - Vojvodina je konkretnija u ovom delu meča

23. minut - Napadač Vovodine Mrkaić dobio je žuti karton zbog grubog starta laktom nad Dragovićem

15. minut - Proveravao je Miloš Milanović sa VAR-om situaciju iz šesnesterca Vojvodine. Pao je El Fardu Ben posle starta Kovačevića. Ipak, ništa od penala.

11. minut - Ponov su defanzivci Vojvodine uspeli da zaustve napad Crvene zvezde

7. minut - Zvezda je konstantnoj ofanzivi

2. minut - Katai je zapretio odmah na startu

1. minut - Meč je počeo