LOŠA NOĆ U BEOGRADU! Alba uzela meru Zvezdi, crveno-beli nisu imali pravo rešenje za igru Nemaca!

Nije ovo bila noć crveno-belih. Nemci su dobar deo utakmice diktirali tempo, a kada bi Zvezda ušla u ritam, igrači Albe su vrlo brzo nalazili način da se vrate u igru.

Crveno-beli su dobro počeli meč. Prva četvrtina je bila veoma taktička, obe ekipe su igrale odličnu odbranu, a Alba je četvrtinu završila sa blagom prednošću (12:10).

U drugoj četvrtini usledila je strašna dominacija Albe. Išlo je Nemcima sve od ruke, pljuštali su poeni sa svih strana.

Ipak u poslednje četiri minute, Zvezda je napravila seriju od 10:0, a na poluvreme Nemci su otišli +13 (38:25).

U trećoj četvrtini Nemci su spretno branili svoju prednost, pokušavali su crveno-beli na sve načine da stignu rivale, ali nije im polazilo za rukom.

U poslednjoj deonici utakmice postalo je jasno da je preokret nedostižan san za crveno-beli, jako stabilno su kontrolisali utakmicu Nemci što im je donelo drugi trijumf u Evroligi (63:78).

Najefikasniji u dresu Albe je bio Lo sa 17 poena, dok je Zvezdu predvodio Kuzmić (16).

Crvena zvezda-Alba (63:78)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Crvena zvezda: Lazarević(0), Volters(13), Uskoković(0), Davidovac(0), Mitrović(11), Lazić(3), Kalinić(5), Dobrić(5), Holins(10), Simonović(0), Kuzmić(16)

Alba: Lo(17), Da Silva(9), Smit(8), Delou(0), Matišek(3), Nikić(0), Olinde, Koumađe(0), Sikma(11), Peno(0), Blat(10), Zusman(11)

Kraj utakmice - Alba je pobedila rezultatom 78:63

39. minut - Pontirao je Lo za dva poena (58:73)

37. minut - Nije se dobro sanašao Volters pod košem Albe (57:71)

35. minut - Pogađa trojku Branko Lazić

34. minut - Volters pogađa trojku preko ruke (51:64)

33. minut - Tajm-aut je zatražio Dejan Radonjić (48:64)

31. minut - Postiže Smit tri poena, sada alba ima +15 (46:61)

Kraj treće četvrtine -Alba vodi rezultatom 45:58

30. minut - Matisek postiže trojku (44:53)

29. minut - Odlično poentira Luke Mitrovića

28. minut - Precizan je Volter sa dva poena (42:51)

27. minut - Novi poeni Ognjena Kuzmića, s druge strane precizan Zusman (38:51)

25. minut - Alba ima prednost od 13 razlike (36:49)

23. minut - Nije uspeo Davidovac da zaustavio Da Silvu (28:42)

22. minut - Nesportski faul nad Kuzmićem. Nakon toga bio je polovičan sa slobodnih bacanja (26:40)

POLUVREME - Alba vodi rezultatom 38:25

18. minut - Pogađa Dobrić za dva, a zatim s druge strane Olinde je bio precizan za tri. U sledećem napadu Mitrović efektno poentira za dva poena (24:31)

17. minut - Volters pogađa uz prekršaj (14:28),  a zatim je bio precizna i sa slobodnih bacanja (15:28). U sledećoj akciji Mitrović pogađa za dva poena (17:28), a zatim Volter pogađa za tri (20:28)

16. minut - Posle Da Silvine trojke (14:28), Radonjić je zatražio tajm-auit

15. minut - Holins pravi treći faul, još jedan problem za crveno-bele (12:22). U sledećoj akciji Crvene zvezde, Kalinić pravi faul u napadu (12:22)

14. minut - Pogađa Smit za dva poena (12:21)

12. minut - Nakon novih poena Albe, Radonjić je zatražio tajm-aut

11. minut - Povećava Alba prednost (16:10)

Kraj prve četvrtine - Alba vodi 12:10

9. minut - Pogađa Da Silva za izjednačenje (9:9). U akciji Crvene zvezde napravljen je faul nad Mitrovićem koji je bio polovićan sa slobodnih bacanja (10:9)

8. minut - Još jedna nestrpljiva akcija Crvene zvezde koja rezultirala gubitkom lopte (9:7)

6. minut - Nakon promašaja Da Silve, Uskoković uhvatio loptu koju je potom poslao Mitrović koji je promašio (9:7)

4. minut - Lov precizan za vođstvo Albe (6:7), ali odmah Holins vraća trojkom (9:7)

3. minut - Zusman postiže prve poene za Albu (4:2). S druge strane precizan je bio Kuzmić (6:2)

1. minut - Lazarević postiže prve poene na utakmici