POSLE SLABOG PRVOG POLUVREMENA Zvezda u nastavku srušila Metalac
EPA/ STEPHANIE LECOCQ

CRVENA ZVEZDA - METALAC 3:1

STRELCI: Falko u 10, Ivanić u 63. i Kanga u 90+3. iz penala za Zvezdu, a Stuparević u 40. minutu za Metalac.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Rodić (od 46. Srnić), Eraković, Gajić (od 77. Krstičić), Sanogo, Kanga, Ivanić (od 90+1. Petrović), Falko (od 86. Bakajoko), Pavkov (od 86. Lazetić), Ben.

METALAC: Maslarević, Vlalukin, Vasiljević, Mlađović (od 86. Milićević), Antonijević, Stojić, Fićović (od 86. Šarić), Krajišnik, Grbović, Cvetković, Stuparević.

SUDIJA: Aleksandar Živković (Niš). CRVENI KARTON: Vasiljević (Metalac) u 90+3. minutu.

Crvena zvezda je pobedila Metalac 3:1 i tako nastavila da drži korak sa Partizanom u šampionskoj trci. Zvezda je odigrala dva različita poluvremena, prvo veoma loše, koje je lako moglo da se okonča vođstvom gostiju, i drugo mnogo bolje, u kom je potvrdila da je i bez "pola tima" kvalitetnija od Metalca koji se nije obrukao na "Marakani", naprotiv.

Počelo je odlično za Zvezdu, Falko je dao gol u ranoj fazi meča, ali su igrači domaće ekipe zatim neočekivano prepustili igru gostima. To je iskoristio Stuparević u 40. minutu da izjednači, a samo tri minuta kasnije je imao zicer za potpuni preokret Metalca, ali mu je udarac čudesno odbranio Popović.

Kazna za taj promašaj metalac je stigla u 63. minutu kad je Ivanić posle dodavanja Gajića vratio vođstvo domaćinu. U dubokoj nadoknadi, Kanga je realizovao opravdano dosuuđen penal.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na portalu Alo.rs

90+3. minut - GOOOOL! Kanga sa 11 metara

PENAL!

Tri minuta nadoknade

83. minut - Kanga iz slobodnog udarca sa oko 18 metara prebacuje gol

78. minut - Falko opet šutira sa distance, opet pored gola

72. minut - Falko posle polukontre šutira sa oko 20 metara, ali pored gola

63. minut - GOOOOOOOL! Mirko Ivanić posle dodavanja Gajića, rutinski je poslao loptu u mrežu sa peterca

57. minut - velika šansa za Zvezdu, ali Ivanić pogađa prečku

51. minut - Srnić sa dvadesetak metar šutira iznad prečke

Nastavak je počeo izmenom, Srnić je zamenio Rodića

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

45. minut - Falko šutira pored gola iz veoma izgledne situacije

43. minut - Kakav zicer za goste, ali Stuparevićev udarac čudesno brani Popović

39. minut - GOOOOOOOL! Filip Stuparević. Posle dodavanja Krajišnika, Stuparević kruniše terensku incijativu i bolju igru Metalca

35. minut - VAR je korišćen zbog potencijalnog penala za goste, jer je lopta pogodila u ruku Erakovića, ali se ispostavilo da je prethodno udarila jednog igrača Metalca

34. minut - velika šansa za Metalac, ali je dva puta odbrana Zvezde blokirala udarce igrača gostiju, na kraju od svega samo korner

28. minut - Grbović iz Metalca se žali na povredu

26. minut - dobra prilika za Zvezdu, Ben je skoro sa gol aut linije vratio loptu na šest metara, ali Sanogo nije uspeo dobro da je zahvati i šutirao je pored gola.

10. minut - GOOOOOOOOL! Falko je strelac posle odlične asistencije Ivanića

6. minut - posle kornera je Zvezda imala prvu priliku, ali je udarac Rodića volejom izblokiran