KANGA MATIRAO LUDOGOREC! Važna pobeda za Crvenu zvezdu, evropsko proleće je veoma blizu!
FK Crvena zvezda

Crveno-beli su bez nekoliko ključnih igrača uspeli da izbore drugu pobedu u Ligi Evrope na isto toliko utakmica.

Krenuo je nešto ofanzivnije Ludogorec u ovom meču. Na startu utakmice imali su dve prilike, ali golman Popović je fantastično reagovao.

U nastavku prvog poluvremena crveno-beli su živnuli. Usledile su odlične prilike za Ivanića i Bena, ali ipak bez realizacije.

U drugo poluvreme Crvena zvezda je ušla dosta bolje od svog protivnika. Ozbiljnu šansu je imao Ivanić u 60. minutu, ali Kalina je fantastično odreagovao.

U 64. minutu Gelor Kanga je fantastično odreagovao i pogodio mrežu Ludogoreca.

Nakon toga nastavila ofanziva crveno-belih, a igrač Ludogoreca Sisinjo dobio je crveni karton zbog grubog starta nad Milanom Pavkovom u  76. minutu.

Crvena zvezda je posle ove pobede na prvom mestu u grupi F Lige Evrope.

Ludogorec-Crvena zvezda (0:1)

Strelac: Gelor Kanga (64)

Stadion: Ludogorec arena

Sudija:Žerom Brisard

Ludogorec: Kalina, Plastum, Verdinjo, Cicinjo, Pinjas, Goncavles, Bađi, Tekpetej, Santana, Žosue (Od 72. Despodov), Sotriu

Crvena zvezda:Popović, Gobeljić, Pankov, Eraković, Rodić, Kanga (Od 72. Stanić, Od 81. Krstičić), Sanogo, Srnić, Ben (Od 81. Živković), Ivanić, Dioni (Od 52. Pavkov)

Kraj utakmice - Zvezda je pobedila rezultatom 1:0

87. minut - Prekršaj nad Srnićem

80. minut - Žuti karton dobio je Stanić

79. minut - Imao je Ludogorec dobru šansu, pogrešio je Eraković u odbrani, ali ipak lopta je otišla pored gola

76.minut - Drugi žuti karton dobio je Sisinjo zbog grubog start nad Milanom Pavkvom

74. minut - Odlična blokada defanzivaca Crvene zvezde

72. minut - Umesto kange ušao je Stanić

64. minut - Kanga je postigao gol. Zvezda vodi.

60. minut - Ukrotio je Kalina loptu Mirka Ivanića

51. minut - Sisinjo je dobio žuti karton zbog grubog starta nad Sanogom

47. minut - Imala je Crvena zvezda korner, ali bez uspeha

46. minut - Poćelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvreme -  U prvih 45 minuta nije bilo golova

45. minut - Napustio je igru Srnić zbog povrede

43.minut - Cenaršut Bena, ali ipak bez gola

36. minut - Šutirao je Dionji po sredini gola, sjajno se postavio Kalina

32. minut - Nije uspeo Dioni da se snađe u šesnaestercu Ludgoreca

25. minut - Pogađa Ben spoljni deo mreže

17. minut - Odlična reakcija igrača Crvene zvezde na slobodni udaraca Ludogoreca

12. minut - Igrač Crvene zvezde Lui Dioni je dobi žuti karton

7. minut - Imao je Ludogorec šansu u šesnaestercu Zvezde, ali bez uspeha

3. minut - Imala je Zvezda Korner. Centrirao je loptu Ben, ali Kalina je dobro reagovao

2. minut - Ludogorec je imao prvu ozbiljnu šansu

1. minut  - Utakmica je počela

19:30 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde protiv Ludogoreca