BIĆE TEŠKO U REVANŠU! Crvena zvezda sa igračem manje remizirala protiv Šerifa

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su na svom terenu - 1:1, sa ekipom Šerifa u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nije uspela Crvena zvezda da dođe do trijumfa i sada ih čeka jako težak posao u revanšu koji se igra za sedam dana u Moldaviji.

Pobednik ovog dvomeča u narednoj rundi kvalifikacija sastaje sa boljim iz duela Dinamo - Legija.

Prvo poluvreme je bilo prilično dinamično. U uvodnim minutima su gosti imali inicijativu, da bi onda crveno-beli preuzeli kontrolu.

Ipak, prvi do gola stiže Šerif u 33. minutu. Gejlor Kanga je faulirao Kolovosa na nekih 18 metara od gola i zbog toga dobio žuti karton. Gosti su to iskoristili, Frenk Kastanjeda je izveo dobar slobodan udarac, Milan Borjan je loše procenio let lopte i Moldavci su poveli.

Crvena zvezda stiže do izjednačenja u samom finišu prvog dela. Loi Dioni je poravnao rezultat u prvom minutu sudijske nadoknade. Centrirao je Kanga, Atanasijadis loše procenio let lopte, koja se od Žulijena odbila do usamljenog Dionija, a ovom nije bilo teško da zatrese mrežu Šerifa.

Srpski šampion je od 58. minuta ostao sa desetoricom, jer je Kanga dobio drugi žuti karton. Uprkos tome, Crvena zvezda je imala inicijativu i bila bolji tim u nastavku.

Veliku priliku propustio je Mirko Ivanić u 68. minutu kada je iz povoljne situacije šutirao preko gola.

Šerif je čekao šansu iz brzih kontranapada, oslobodio se pritiska pred kraj utakmice, ali golova više do kraja nije bilo.

Crvena zvezda - Šerif 1:1 (1:1)

Strelci: Dioni u 45+1 za Crvenu zvezdu, Kastanjeda u 33. za Šerif

Crveni karton: Kanga u 58. minutu

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Ovidiju Hategan (Rumunija)

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić, Sanogo (od 68. Krstičić), Kanga, Ivanić, Katai, Falko (od 76. Ben), Dioni (od 58. Krstović)

Šerif: Atanasiadis, Kristijano, Arboleda, Dulanto, Hulijen (od 75. Konstanca), Kolovos, Ado, Til, Traore, Kastanjeda (od 75. Bisjak), Jansane

Drugo poluvreme:

Kraj! Crvena zvezda je remizirala sa Šerifom - 1:1.

90. minut - Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade!

85. minut - Sam finiš meča, sve smo bliži nerešenom ishodu.

80. minut - Šerif je preuzeo kontrolu u ovim momentima.

75. minut - Dvostruka izmena u Šerifu. Izlaze Kastanjeda i Hulijen, ulaze Konstanca i Bisjak.

73. minut - Gobeljić je šutirao pored gola.

71. minut - Na stadionu se nalazi 24.433 navijača.

68. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu. Ivanić je šutirao preko gola.

62. minut - I pored toga što igraju sa igračem manje, fudbaleri Crvene zvezde se nisu povukli.

58. minut - Kanga je dobio drugi žuti karton. Crvena zvezda će u nastavku igrati sa desetoricom igrača na terenu.

56. minut - Prva izmena na meču. Krstović umesto strelac jedinog gola za Zvezdu, Dionija.

52. minut - Traore je šutirao glavom iz teške pozicije. Lopta je pogodila Dragovića, pa su gosti dobili korner

49. minut - Udarac Falka, lak posao za golmana Šerifa.

47. minut - Odmah Zvezda preti preko Dionija.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena.

Prvo poluvreme:

45.+1 - Gooool! Dioni donosi izjednačenje Crvenoj zvezdi! U samom finišu prvog dela crveno-beli stižu do gola. Ponovo je Kanga centrirao, Atanasijadis loše procenio let lopte, koja se od Žulijena odbila do usamljenog Dionija, a ovom nije bilo teško da zatrese mrežu Šerifa.

41. minut - Odličan udarac Kange, sjajna odbrana golmana Šerifa.

38. minut - Trude se crveno-beli da uspostave inicijativu, ali vrlo organizovano igraju gosti u odbrani

33. minut - Gol! Šerif vodi 1:0 Kastanjeda je bio precizan iz slobodnog udarca. Loše je reagovao Borjan.

32. minut - Novi žuti karton za fudbalere Crvene zvezde.. Kanga je faulirao Kolovosa.

31. minut - Kontra gostiju, ali odbranila se Zvezda bez većih problema.

29. minut - Centrirao je Kanga, šutirao Dioni glavom, ali od svega samo korner za Zvezdu.

26. minut - Prvi žuti karton na meču, dobija ga Sanogo.

21. minut - Dobar korner Kange, ali boksuje loptu golman gostiju. Crveno-beli su uspostavili kontrolu.

20. minut - Novi dobar napad Crvene zvezde. Rodić je sa leve strane poslao loptu ka Dioniju, probao je Francuz petom, ali nije uspeo lepo da zahvati loptu, a potom je Žulijen intervenisao ispred Falka

15. minut - Udarac Falka, lopta odlazi preko gola

12. minut - Najbolja akcija na meču za srpskog šampiona. Odlično su kombinovali Ivanić i Katai, ali je ovaj drugi dao sebi nešto jači for i ništa od ovog napada.

10. minut - Til je ubacio iz kornera na peterac, a Arboleda gađa glavom preko gola.

6. minut - Prvi ozbiljniji napad za Zvezdu preko Mirka Ivanića, ali brane se Moldavci.

5. minut - Gosti su uputili prvi šut u okvir gola, lako interveniše Borjan.

3. minut - Dobar napad Šerifa po levoj strani. Rodić je prvo izbio glavom, a onda dodao Traoreu loptu u noge na 20 metara od gola, srećom po Zvezdu, opasnost je otklonjena.

1. minut - Utakmica je počela!

20.55 - Osvajač srebrne medalje za Srbiju u streljaštvu na Olimpijskim igrama u Tokiju, Damir Mikec, prisutan je na tribinama stadiona Rajko Mitić, a navijači su ga pozdravili ovacijama.

20.40 - Na stadionu se nalazi oko 27.000 navijača.

20.14 - Ukoliko eliminiše Šerif, Crvena zvezda će zaraditi 11.270.000 evra.

20.01 - Šerif je bez najboljeg strelca ove sezone, naturalizovanog Brazilca Luvanora. Dao je četiri gola u prethodne četiri utakmice kvalifikacija, ali ga večeras nema u protokolu.

19.35 - Dejan Stanković se opredelio da izvede isti tim kao protiv Kairata kada su crveno-beli slavili sa 5:0.

19.28 - Najveća opasnost Šerifa preti od trojice najisturenijih igrača Adama Traorea, Luvanora i Frank Kastanjeda.

19.23 - Kapacitet stadiona je ograničen na 50%.

19.20 - Crvena zvezda i Šerif nikada do sada nisu "ukrstili koplja" na zvaničnim utakmicama, tako da će ovaj dvomeč biti prvi u istoriji ova dva kluba.

19.18 - Crveno-beli su pred meč sa Šerifom savladali Spartak u Subotici (3:1), dok je Šerif istim rezultatom bio bolji od Florestija.

19.14 - Šerif je najpre eliminisao albansku Teutu, a zatim i Alaškert iz Jermenije.

18.10 - Crvena zvezda je u prethodnoj rundi kvalifikacija eliminisala Kairat, tako što je u prvom meču izgubila sa 2:1, da bi onda na svom stadionu bilo 5:0 u korist crveno-belih.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču između Crvene zvezde i Šerifa. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa stadiona ,,Rajko Mitić".