BRUTALNI CRVENO-BELI! Zvezda pred više od 20.000 dece ponizila Kairat!

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su Kairat sa 5:0 u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Utakmici je prisustvovalo 21.890 dece i pratilaca!

Zvezda je ukupnim rezultatom 6:2 bila bolja od ekipe iz Kazahstana i sada im u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona sledi dvomeč sa Šerifom koji je eliminisao Alaškert.

Bio je ovo daleko najbolji meč crveno-belih od početka sezone u kojem su dominirali tokom čitavih 90 minuta.

Poveli su domaći u devetom minutu, kada je Aleksandar Katai izveo magiju. Uputio je sjajan udarac sa oko 25 metara i zatresao mrežu gostiju.

Već u 21. minutu šampion Srbije je vodio sa 2:0 i tako potpuno preokrenuo ukupni rezultat, a svoj prvi gol u dresu Crvene zvezde postigao je Lois Dioni. Borbeni Dragović je zaustavio napad Kairata na centru, uz desnu aut-liniju i prosledio loptu do Dionija, koji je sa 17 metara šutirao po zemlji i savladao Ustimenka.

U finišu prvog dela na scenu je ponovo stupio Aleksandar Katai. On je uputio udarac sa ivice kaznenog prostora i pogodio donji desni ugao za 3:0.

Tamo gde je ekipa Dejana Stankovića stala u prvom, nastavila je u drugom poluvremenu.

Samo što je počeo drugi deo, Mirko Ivanić je postigao pogodak. Spetljali su se gostujući igrači na sredini terena, Rodić im je ukrao loptu i dodao do Ivanića, a ovaj zakucao loptu pod prečku.

Konačan rezultat postavio je Filipo Falko u 56. minutu. Utrčao je Italijan u kazneni prostor Kairata po desnoj strani, a onda lepo podigao loptu u dalji ugao!

Do kraja je najbolju priliku propustio El Fardu Ben kada je u 87. minutu pogodio stativu.

Crvena zvezda - Kairat (5:0)

Strelci: Katai u 9. i 42, Dioni u 21, Ivanić u 49. i Falko u 56. minutu.

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)
Sudija: Andris Trejmanis

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić (od 58. Gajić), Pankov, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga (od 79. Krstičić), Ivanić, Katai (od 79. Lazetić), Falko (od 67. Ben), Dioni (od 67. Krstović).

Kairat: Ustimenko, Mikanović (od 34. Alikulov), Alip, Dugalić (od 77. Širobokov), Vorogovskij, Hovanisjan, Burančijev (Ulšin), Poljakov, Abiken, Šušenačev (od 63. Alves), Vagner Lav.

Drugo poluvreme:

Kraaaj! Ubedljiva pobeda Crvene zvezde nad Kairatom - 5:0.

90. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade.

88. minut - Ben pogađa stativu!

84. minut - Ulazimo u finiš susreta.

79. minut - Izlazi najgolji igrač Crvene zvezde, Aleksandar Katai, umesto njega u igru je ušao Lazetić, koji debituje za crveno-bele.

75. minut - Udarac Kange iz velike daljine, ali šut je bio neprecizan.

70. minut - Na stadionu ,,Rajko Mitić" se nalazi 21.890 dece i pratilaca!

68. minut - Sve je ovde već odavno gotovo. Ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

63. minut - Dvostruka izmena kod Kairata. Alves umesto Šušenačeva, a Ulšin umesto povređenog Burančijeva.

58. minut - Prva izmena kod Crvene zvezde, Gajić umesto Gobeljića.

56. minut - Gooool! Ono što Falko nije uradio u prethodnom napadu jeste u ovom! Utrčao je Italijan u kazneni prostor Kairata po desnoj strani, a onda lepo podigao loptu u dalji ugao!

55. minut - Velika prilika za Falka. Malo je nedostajalo da već sada bude 5:0.

49. minut - Gooool! Strelac je Ivanić. Tamo gde su stali u prvom, nastavili su u drugom poluvremenu fudbaleri Crvene zvezde.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

Daleko najbolja utakmica Crvene zvezde od početka sezone! Od prvog minuta je šampion Srbije zaigrao ofanzivno i već u 21. minutu su vodili sa 2:0, da bi u finišu prvog dela Katai svojim drugim golom povisio na 3:0.

45. minut - Kraj prvog dela! Fenomenalno prvo poluvreme Crvene zvezde!

42. minut - Gooool! Nova magija Kataija, ovoga puta je pogodio iz slobodnog udarca! sa ivice kaznenog prostora pogađa donji desni ugao!

39. minut - Velika prilika za domaće. Odlična akcija Kataija i Dionija, Francuz je šutirao, ali brani Ustimenko.

34. minut - Prva izmena na meču. Mikanović se povredio i neće biti u stanju da nastavi susret. Umesto njega u igru je ušao Alikulov.

31. minut - Velika prilika za Mirka Ivanića, ali izblokiran je njegov udarac i lopta zamalo prelazi pored gola.

25. minut - Potpuno kontrolu imaju fudbaleri Crvene zvezde.

21. minut - Goooool! Dioni je strelac, silovit početak Crvene zvezde i već su potpuno preokrenuli rezultat! Borbeni Dragović je zaustavio napad Kairata na centru, uz desnu aut-liniju i prosledio loptu do Dionija, koji je sa 17 metara šutirao po zemlji i postigao svoj prvi gol za Zvezdu!

20. minut - Centaršut Ivanića, ali na pravom mestu je golman gostiju!

17. minut - Nastavlja se pritisak Crvene zvezde. Biće novi korner.

13. minut - Prvi put je Kairat zapretio, ali brani Borjan.

9. minut - Gooool! Katai je strelac, Crvena zvezda vodi sa 1:0! Odličan početak meča! Uputio je Katai udarac sa nekih 25 metara i zatresao mrežu gostiju!

6. minut - Loš udarac Kange. Crvena zvezda ima terensku inicijativu od samog starta duela.

5. minut - Ivanić je ušao u kazneni prostor, ali raščišćava Mikanović.

3. minut - Šušenačev je grubo zaustavio Gobeljića. Ne prolazi dodavanje Kange do Ivanića.

1. minut - Utakmica je počela! Kairat ima prvi napad.

20.30 - Uoči utakmice odata je pošta nedavno preminulim Milanu Živadinoviću i Ivanu Toplaku, nekadašnjim članovima crveno-belih

20.06 - Zbog postojeće kazne na tribinama će imati podršku isključivo dece. Na tribinama će biti deca do 14 godina, a interesovanje za meč je veliko.

20.03 - Pobednik ovog dvomeča igraće protiv boljeg iz duela Alaškert – Šerif Tiraspolj (0:1 prva utakmica).

20.00 - Crveno-beli ne blistaju od početka sezone, a naročto se muče u napadu, jer su postigli samo jedan gol na tri odigrane utakmice, protiv Mladosti iz Lučana (1:0, Ivanić). Protiv Vojvodine bilo je 0:0, dok je protiv Kairata postignut autogol.

19.58 - Olakšavajuća okolnost za ekipu Dejana Stankovića mogla bi da predstavlja činjenica da su Kazahstanci stigli desetkovani u Beograd, pošto će zbog pozitivnih testova na koronavirus meč propustiti strelci iz prvog meča Kante i Banjak.

19.55 - Zvezda jeste favorit, ali u prvom meču se videlo koliko je Kairat nezgodan rival.

19.53 - S obzirom da više ne važi pravilo gola u gostima, šampion Srbije mora da pobedi sa dva gola razlike kako bi prošao u treće kolo kvalifikacija.

19.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču između Crvene zvezde i Kairata. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa stadiona ,,Rajko Mitić".