ZVEZDA OVERILA TITULU U VELIKOM STILU! Crveno-beli razbili Metalac i oborili svetski rekord!
EPA

Crvena zvezda deklasirala je Metalac sa 5:1 u poslednjem kolu Superlige Srbije!

Crvena zvezda - Metalac (5:1)

Strelci: Gajić 2, Ben 5, 34, Kanga 50,Pavkov 77p – Maksimović 69.

Crvena zvezda: Borjan (od 46. minuta Popović), Gajić, Pankov, Milunović, Rodić, Petrović (od 46. minuta Kanga), Ben, Ivanić, Nikolić (od 46. minuta Sanogo), Katai (od 66. minuta Srnić), Falćineli (od 73. minuta Pavkov).

Metalac: Savić, Mlađović, Rogač, Vasiljević, Grbović (od 83. minuta Luković), Zoćević, Krajišnik, Vlalukin, Maksimović, Kokir (od 46. minuta Pecelj), Prestiž.

Odigrala je ekipa Dejana Stankovića još jedan odličan meč i u velikom stilu overili titulu.

Zvezda je postavila novi državni rekord po broju golova nadmašivši Partizan sa 114:111. Takođe, oborili su i rekord Seltika po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni. Sezonu su završili sa 108 bodova i tako za dva boda nadmašili rekord Seltika.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u prvom poluvremenu.

Crvena zvezda je silovito započela meč, pa je tako već posle pet minuta imala dva gola prednosti.
Prvi gol na meču postigao je Milan Gajić u drugom minutu. Gajić je reagovao iz drugog plana na dodavanje Mirka Ivanića, kojem je ovo bila 13. asistencija od očetka sezone.

Samo tri minuta kasnije prednost je duplirao El Fardu Ben. Najefikasniji stranac u istoriji Crvene zvezde rutinski je pogodio posle dodavanja Kataija, ali i nesigurne reakcije Mlađenovića, kom je lopta prošla ispod noge.

Nastavila je Crvena zvezda da kontroliše igru, a treći gol postigli su u 34. minutu, kada je ponovo precizan bio Ben. To je bio ukupno 112. gol za ekipu Dejana Stankovića od početka sezone  čime je nadmašen rekord Partizana iz sezone 1999/2000.

I u drugom delu je domaćin nastavio da dominira. Samo što je počelo drugo poluvreme Zvezda je povela sa 4:0, a u strelce se upisao Gejlor Kanga. Natrčao je na odbijenu loptu Savića posle centaršuta Kataija i s peterca zatresao mrežu. Nastavljaju crveno-beli tamo gde su stali u prvom poluvremenu.

Metalac je do utešnog pogotka stigao u 69. minutu, kada je kontru Milanovčana realizovao Igor Maksimović.

Konačan rezultat postavio je Milan Pavkov iz penala u 77. minutu.

Drugo poluvreme:

KRAJ MEČA! Zvezda je u velikom stilu završila sezonu!

84. minut - Nova prilika za crveno-bele. Ivanić se našao u šansi, ali se dobro snašao golman Metalca i ostaje 5:1.

83. minut - Dobar pokušaj Srnića, ali lopta pogađa spoljni deo mreže.

79. minut - Velika prilika za Rodića.

77. minut - Goooool! Zvezda vodi 5:1! Siguran izvođač najstrože kazne bio je Pavkov koji je u igru ušao pre četiri minuta.

76. minut - Penal za Zvezdu!

73. minut - Pavkov ulazi u igru umesto Falćinelija

69. minut - Goooool! Stižu gosti do pogotka u 69. minutu, strelac je Igor Maksimović iz kontranapada

66. minut - Nova izmena u redovima Zvezde, Srnić umesto Kataija.

65. minut - Žuti karton za Grbovića. On je prvi igrač gostiju sa javnom opomenom.

61. minut - Posle kornera Milunović je šutirao preko gola.

58. minut - Solidan slobodan udarac Krajišnika, siguran je Popović.

54. minut - Novi žuti karton za domaće fudbalere. Ovoga puta je javnu opomenu dobio Sanogo.

53. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Rodić.

49. minut - Gooool! Kanga je strelac! Natrčao je na odbijenu loptu Savića posle centaršuta Kataija i s peterca zatresao mrežu. Nastavljaju crveno-beli tamo gde su stali u prvom poluvremenu.

48. minut - Udarac Kange završava pored gola.

46. minut - Tri promene je izvršio Dejan Stanković. Kao što se očekivalo, Borjana će zameniti Popović, a na terenu su još Sanogo i Kanga umesto Petrovića i Nikolića. Promena je i u Metalcu, gde je Pecelj zamenio Kokira.

Prvo poluvreme:

Kraj prvog dela! Crvena zvezda vodi sa ubedljivih 3:0. Dva gola je postigao Ben, a jedan Gajić.

45. minut - Igraće se još četiri minuta u prvom delu.

34. minut - Gooool! Strelac je ponovo Ben, a novu asistenciju zabeležio je Ivanić. Drugi gol Bena, a treći Crvene zvezde u ovoj utakmici ukupno je 112. za tim Dejana Stankovića u prvenstvu na izmaku, čime je nadmašen rekord Partizana iz sezone 1999/2000.

32. minut - Ipak će Borjan nastaviti meč.

27. minut - Žestok sudar. Na zemlji su ostali Borjan i Prestiž posle sudara u 27. minutu. Borjan je istrčao da boksuje loptu posle centaršuta sa desne strane i naleteo na igrača Metalca. Deluje kao da prvi golman Zvezde neće biti u stanju da nastavi utakmicu.

25. minut - Udarac Krajišnika je odbranio Borjan.

21. minut - Posle kornera u prilici se našao Katai. Međutim, ponovo je sjajno reagovao golman Savić.

20. minut - Još jedan odličan šut Ivanića, ali sjajno je intervenisao Savić.

18. minut - Zvezda ima potpunu kontrolu.

12. minut - Nova velika prilika za Zvezdu. Biće korner.

10. minut - Prvi nešto konkretniji napad Metalca, ali bez opasnosti po gol Borjana.

7. minut - Malo je nedostajalo da već sada bude 3:0 za Zvezdu. Udarac Ivanića odbranio je Savić.

5. minut - Gooool! Već je 2:0 za ekipu Dejana Stankovića! U strelce se upisao Ben.

2. minut - Gooool! Zvezda vodi, strelac je Gajić! Asistenciju je zabeležio Mirko Ivanić. Bila je to njegova 13. asistencija ove sezone.

16.03 - Utakmica je počela!

16. 00 - Minut ćutanja u čast Milana Kosanovića, nekadašnjem članu Vladana Milojevića u stručnom štabu Crvene zvezde i treneru omladinaca, pa sportskom direktoru Vojvodine.

15.59 - Pavkov i Katai dobili nagrade! Crvena zvezda nagradila je dvojicu svojih igrača, Aleksandra Kataija i Milana Pavkova, povodom lepog jubileja - 100. utakmica u dresu kluba.

15.51 - U prvom delu sezone, Zvezda je u gostima savladala Metalac minimalnim rezultatom golom Nemanje Milunovića.

15.48 - Crveno-beli će zvanično 32. titulu šampiona Srbije proslaviti u subotu. Opširnije o tome možete pročitati OVDE.

15.46 - Posle utakmice, biće održana ceremonija dodele pehara i medalja namenjenim šampionima Srbije.

15.43 - Zvezda će, ukoliko pobedi Metalac, sezonu završiti sa 108 bodova i na taj način oboriti svetski rekord koji drži Seltik sa 106 bodova.

15.40 -  Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču između Crvene zvezde i Metalca. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić".