Svemir
Shutterstock
Svemir

Shutterstock

Svemir, Foto: Shutterstock

Kao što samo ime govori, ekstremofili su organizmi koji žive u ekstremnim okruženjima  i oni uključuju razne oblike bakterija koje uspevaju u izuzetno vrućim, hladnim, kiselim, bazičnim ili radioaktivnim delovima univerzuma.

Novo istraživanje fizičara Luisa Anhordokija i Eugena Čudnovskog sa Gradskog univerziteta u Njujorku sugeriše postojanje takozvanog "nuklearnog života".

Njihova teorija predlaže da se hipotetičke čestice grupišu da bi stvorile kosmičke žice ili "ogrlice", koje bi same mogle da se pokažu kao gradivni element ovog nuklearnog života unutar istih zvezda.

Svemir

Shutterstock

Svemir, Foto: Shutterstock

Čovečanstvo tek treba da otkrije ove jednodimenzionalne kosmičke nizove i elementarne čestice sa samo jednim magnetnim polom koji ih stvara (monopoli), ali nova studija pretpostavlja da oni mogu da se formiraju u jednodimenzionalne, dvodimenzionalne i trodimenzionalne strukture, u velikom delu na isti način na koji se atomi spajaju hemijskim vezama da bi formirali organske molekule.

Ove kosmički "složene" strukture na kraju bi preživele dovoljno dugo u srcu zvezde da bi se množile korišćenjem fuzijske energije, teoretski uzrokujući da zvezda potamni.

"Budući da bi se vrlo brzo razvijali, mogli bi da pronađu način da istražuju kosmos izvan svoje zvezde, kao što smo i mi učinili", rekao je Čudnovski. 

Pročitajte još: