JUNAK HRVATSKE PRESREĆAN Ne znam kako ovo da opišem, nismo odustajali nijednog trenutka
EPA-EFE/Petr Josek

Golman Dinama po drugi put bio je junak pobede Vatrenih u nokauz fazi Svetskog šampionata, a pred timom Zlatka Dalića pao je najveći favorit Brazil.

Hrvatske se plasirala u polufinale Mundijala u Kataru pobedom posle bolje izvođenja ejdanaesteraca protiv južnoamerikče selekcije nakon što je nakon 120 minuta bilo 1:1 (0:0).

(UŽIVO) HOLANDIJA - ARGENTINA Nešto bolji početak "gaučosa"

Dvadesetšestogodišnji Livaković je tokom celog meča bio fenomenalan, a nagrada je stigla u penal seriji kada je odbranio udarac Rodriga i najavio veliki trijumf svog tima.

-Borili smo se 120 minuta kao i prošlu utakmicu. Idemo dalje. Ne znam kako ovo da opišem. Stvarno. Pojedinačno je Brazil najbolja ekipa na turniru. Nismo odustajali kad smo primilil gol. Hteli smo da postignemo pogodak što pre. presrećan sam - rekao je Livaković.

Hrvatska će se u polufinalu sastati sa boljim iz meča Holandija – Argentina koji je na programu u 20 časova.