PORTUGALCI OVERILI OSMINU FINALA Bruno Fernandez matirao Urugvaj, latinoamerikanci rešavaju svoju sudbinu protiv Gane
EPA-EFE/NOUSHAD THEKKAYIL

Kristijano Ronaldo i Portugal, su posle Francuske i Brazila, takođe uspeli da obezbede plasman u osminu finala posle samo dva kola na šampionatu sveta u Kataru.

Portugalci su golovima Bruna Fernandeša savladali Urugvaj sa 2:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najbolju šansu u 32. minutu imao je Rodrigo Bentankur, ali je njegov udarac zaustavio portugalski golman.

Portugalci su zaigrali angažovanije u drugom poluvremenu, a posle propuštene šanse Žoaoa Feliksa u strelce se upisao Fernandeš u 54 minutu. Gol je prvobitno bio pripisan Kristijanu Ronaldu, ali je FIFA potom utvrdila da bivši igrač Mančester junajteda nije dodirnuo loptu posle centaršuta Fernandeša.

Urugvajski fudbaleri su imali nekoliko velikih šansi do kraja utakmice, ali Maksi Gomez, Luis Suarez i Darvin Nunjez nisu uspeli da zatresu mrežu portugalskog golmana. Konačan rezultat postavio je Fernandeš u trećem minutu sudijske nadoknade iz penala.

Gana je ranije danas u prvom meču drugog kola grupe H pobedila Južnu Koreju 3:2.

Prvo mesto na tabeli drži Portugalija sa šest bodova, dok je Gana druga sa tri. Južna Koreja i Urugvaj imaju po jedan bod.

Poslednje, treće kolo u grupi H biće odigrano drugog decembra, a sastaće se Gana - Urugvaj i Portugalija - Južna Koreja.

Portugalija - Urugvaj (2:0)

Stadion: Lusail

Sudija: Alireza Fagani

Portugalija: Kosta - Kanselo, Diaš, Pepe, Mendeš - Karvaljo, Neves, Bernardo Silva - Fernandeš, Ronaldo, Žoao Feliks

Urugaj: Rošet - Himenez, Godin, Koates, Olivera - Bentankur, Vesino, Valverde - Varela, Kavani, Nunjez

Drugo poluvreme:

90. minut - GOOOL! Bruno Fernandez iz penala postiže novi gol za Portugal!

79. minut - Prete sada ozbiljno Portugalci! Velika prilika je to bila za latinoameričku ekipu!

74. minut - Kakva prilika za Urugvaj! Stativa se isprečila za izjednačenje!

64. minut - U poslednjem trenutku je Olivera uspeo da otkloni opasnost ispred svog gola. Sjajno je Ronaldo utrčavao u nameri da postigne novi pogodak, ali je reakcija Olivere bila bolja

60. minut - Nemaju šta Urugvajci više da čekaju, sve karte su evidentno stavljene u napad

54. minut - GOOOL! Kristijano Ronaldo postiže pogodak!

EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

50. minut - Nakon Nuna Mendeša koji je u prvom poluvremenu zbog povrede morao da izađe, na travi Lusail stadiona ostao je i Neveš. Ipak nastavlja utakmicu igrač Vulverhemptona

46. minut - Počeo je drugi period igre!

Prvo poluvreme:

36. minut - Još jednom Rodrigo Bentankur šutira u golmana nakon solo prodora, odličan meč igra as Totenhema.

25. minut - Portugal je bolji napada svim silama, utakmica izuzetno tvrda i gruba sa dosta faulova. Podsećamo ove dve ekipe su igrale 2018. kada je na Mundijalu u Rusiji Urugvaj eliminisao Portugal u osminifinala

16. minut - Portugalci su imali nešto više prostora, tukao je Žoao Feliks, ali je njegov udarac izblokiran. Biće samo korner za Portugalce

6. minut - Nakon starta nad defanzivcem Portugala, Rodrigo Bentankur dobija prvi žuti karton na utakmici

4. minut - Prete Portugalci nakon vrhunskog povratnog pasa Ronalda ramenom. Dominiraju duge lopte na startu meča

1. minut - Utakmica je počela!

19.27 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola grupe H na Mundijalu u Kataru između Portugalije i Urugvaja. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Katara.