NEMCI PREŽIVELI "FURIJU" Španci imali pobedu u džepu, Flikov "džoker" sačuvao nadu o osmini finala (VIDEO)

Španija je povela golom Alvara Morate u 62. minutu. Nemci su do boda stigli u 83. minutu pogotkom Niklasa Filkruga u 83. minutu. Utakmica je odigrana na stadionu "Al Bajt" u Al Koru.

Španija je najbolju šansu u prvom poluvremenu imala u sedmom minutu. Šutirao je Dani Olmo, golman Nemačke Manuel Nojer je odbranio, a loptu je pogodila prečku.
NEMCI PREŽIVELI

Nemačka je imala priliku u 24. minutu preko Serža Gnabrija, koji je šutirao preko gola. Nemačka je postigla gol u finišu prvog poluvremena, ali je pogodak Antonio Ridigera poništen zbog ofsajda.

Nemačka je imala šansu na startu drugog poluvremena preko Ilkaja Gundogana, ali je Španija došla do vođstva u 62. minutu golom Morate.

Nemačka je zaigrala angažovanije u nastavku meča, a posle nekoliko propuštenih šansi "panceri" su izjednačili u 83. minutu preko Filkruga, koji je 13. minuta ranije ušao u igru.

Kostarika je ranije danas u prvom meču drugog kola grupe E pobedila Japan 1:0.

Španija je prva na tabeli sa četiri boda, Japan i Kostarika imaju po tri, dok je Nemačka poslednja sa samo jednim bodom.

Treće kolo u grupe E na programu je prvog decembra, a sastaće se Nemačka - Kostarika i Japan - Španija.

ŠPANIJA - NEMAČKA 1:1 (0:0)

Morata u 62. minutu za Španiju - Filkrug u 83. minutu za Nemačku

Stadion: Al Bajt, Sudija: Dani Makeli

ŠPANIJA: Simon – Karvahal, Rodri, Laport, Alba – Buskets, Gavi (od 66. Koke), Pedri – Feran Tores (od 54. Morata), Olmo, Asensio (od 66. Vilijams).

NEMAČKA: Nojer – Kerer (od 70. Klosterman), Zile, Ridiger, Raum – Kimih, Gorecka – Gnabri, Gundogan (od 70. Sane), Musijala – Miler (od 70. Filkrug).

90. minut - Igraće se još šest minuta nadoknade.

83. minut - GOOOOOL! Evo odgovora Nemačke! Asistirao je Musijala do rezerviste Filkruga koji pogađa!

73. minut - Kakva prilika za Nemačku! Musijala je ostao sam protiv Simona, ali je na kraju golman Španije izašao kao pobednik!

70. minut - Tri promene u Nemačkoj. Liroj Sane menja Gundogana, Filkrug na terenu umesto Milera, dok će Klosterman u igri zameniti Kerera.

66. minut - Još dve promene kod Španaca. Asensio i Gavi idu van igre, a na terenu su Niko Vilijams i Koke.

62. minut - GOOOOL! Morata! Sjajan napad Španije koji je krunisan pogotkom napadača "furije"!

60. minut - Preoštar je sda bio Kimih koji je srušio Olma. Novi žuti karton u redovima Nemačke.

59. minut - Probao je sada Olmo sa distance, ali slabo je to bilo da bi se ugrozio Nojer.

58. minut - Gorecka ruši Asensija u kontri i dobija žuti karton.

57. minut - Kimih je bio u sjajnoj šansi, ali je odlično odbranio Simon! Prva velika prilika u drugom poluvremenu.

54. minut - Promena kod Španije. Umesto Ferana Toresa u igri je Alvaro Morarta.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još tri minuta nadoknade u prvom delu igre.

40. minut - GOOOOL! Ipak ne! Ridiger je pogodio, ali je bio u ofsajdu. Ništa od slavlja Nemaca.

25. minut - Evo i prve konkrente prilike za Nemačku. Serž Gnabri je pronašao prostor i šutirao sa nekih 20 metara, ali pored gola.

22. minut - Probao je sada Đordi Alba. Dobar udarac beka Španije prolazi tik pored leve stative.

7. minut - Prečka! Kakav udarac Danija Olma koji uz intervenciju Nojera završava na okviru gola! Bilo je blizu!

20.00 - Utakmica je počela!

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola grupne faze Svetskog prvenstva između Španije i Nemačke. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Katara.