PODIGNUTA OPTUŽNICA PROTIV OSUMNJIČENIH ZA PLJAČKU Četvoro optuženih da su napali i opljačkali taksiste
Optužnica je upućena Višem sudu na potvrdu, a okrivljenima se stavlja na teret krivično delo razbojništva u saizvršilaštvu, za koje je predviđena kazna zatvora od tri do 15 godina.
Tužilaštvo predlaže da se Živoradu A. i Ridvanu H. produži pritvor kako ne bi ponovili krivično delo, dok se za Jelenu Ž. i Andrijanu Z. predlaže produženje mere zabrane napuštanja stana uz elektronski nadzor.
Prema optužnici, postoji sumnja da su 27. novembra 2024. godine, oko 22:30, u Zemunu ušli u taksi vozilo i zatražili vožnju do Batajnice. Kada su stigli na odredište, oduzeli su novčanik, platne kartice i lične dokumente od taksiste, a novac su podelili. Andrijana Z. je kasnije bacila stvari u kontejner.
Takođe, postoji sumnja da su Živorad A. i Ridvan H. 16. decembra 2024. godine, oko 21 čas, u Zemunu ušli u drugo taksi vozilo i zatražili vožnju do Batajnice.
Kada je vozač zaustavio vozilo, iz kasete su uzeli lične dokumente, kartice i novčanik, a potom su napustili vozilo i pobegli sa mesta događaja.
Alo.rs/Tanjug
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)