OD KUĆNOG LJUBIMCA DO GLAVNOG OSUMNJIČENOG Majmun u crnoj kapi terorisao komišiluk (FOTO)
Stanovnici su tokom nekoliko uzastopnih dana prijavljivali upade u svoje domove, ali su, uprkos haosu koji su zatekli, sve svoje dragocenosti pronalazili netaknute. Ubrzo su se pojavili izveštaji o majmunu viđenom kako se penje na drveće, trči preko krovova i skače po dalekovodima.
Istraga je otkrila da je za „provale“ odgovoran kapucin s crnom kapom, poznat i kao čupavi kapucin. Policija ga je pronašla kako se krije na drvetu u naselju. Nacionalna služba za šumarstvo i divlje životinje (SERFOR) saopštila je da primat potiče iz Amazonije, što ukazuje da je verovatno držan kao kućni ljubimac. Tragovi oko njegovog struka sugerišu da je bio vezan lancem ili konopcem.
Mirror
Majmun je trenutno u karantinu u opštinskom zoološkom vrtu u Iki. Budući da je previše pripitomljen za povratak u divljinu, još uvek nije odlučeno da li će ostati u zoološkom vrtu ili će biti premešten u utočište za životinje. Vlasti nastavljaju istragu kako bi identifikovale njegovog vlasnika, podsećajući da je ilegalno posedovanje i trgovina divljim životinjama ozbiljan prekršaj.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)