M. Ž. (25) iz Šapca, studentkinja istorije umetnosti, preminula je sinoć nakon što je pala sa 5. sprata Filozofskog fakulteta u Beogradu. Kako saznajemo, policija u zgradi fakulteta obavlja razgovor i sa Danijelom Sinanijem.
Kako smo već pisali, na Filozofskom fakultetu vidljivi su tragovi haosa koji je doveo do tragedije, a blokaderi bez imalo griže savesti nastavili su sa svojim radnjama kao i svakog dana, bez imalo empatije prema njihovoj koleginici koja je tragično nastradala.
-Ne želimo da Vojvodina bude republika, ali ne želimo ni da bude razorena i opljačkana isto kao što je i cela Srbija. Želimo da bude autonomna pokrajina u sastavu slobodne, demokratske, pravedne i uspešne Srbije. U Ustav se slaže - pišu blokaderi na društvenoj mreži X nekoliko sati nakon tragične pogibije njihove koleginice sa Filozofskog fakulteta.
Bez saučešća
I blokaderskim novinarima, a koji toliko brinu za živote i za mlade, a posebno za studente, apsolutno je nevažno što je devojka tragično nastradala skokom sa 5. sprata Filozofskom fakultetu.
Oni se i dalje bave Vučićem i pokušavaju da budu duhoviti. E, toliko im je zaista stalo i do života i do studenata.
Bave se izborima u vreme izborne tišine
Na društvenoj mreži X, blokaderi sa Elektrotehničkog fakulteta u ovom trenutku takođe se bave izborima, i to u vreme izborne tišine, bez ijedne reči pijeteta i saučešća zbog tragične smrti njihove koleginice.
Ipak, da su se bavili obrazovanjem, a ne gerilskim akcijama, danas bi studentkinja M.Ž. verovatno bila živa.
Komentari (6)