PARTIZAN OSTAO U TRCI UZ RIKARDOV REKORD Crno-beli slavili protiv Voždovca, a sade će navijati za njih (VIDEO)
FK Partizan

Posle dužeg vremena, ponovo će šampionska trka u Srbiji u poslednjem kolu biti neizvesna i opet će biti strepnje sa obe strane Topčiderskog brda. Prvo je Crvena zvezda slavila u Kruševcu protiv Napretka (1:0), a ovog ponedeljka to je uradio i Partizan u susretu sa Voždovcem (3:0).

Nisu crno-beli imali problema "na krovu", a meč je pomeren sa 16.30 na 20.30 zbog dojave o podmetnutoj bombi u "TC Stadion". Ni to nije omelo vicešampiona da savlada "zmajeve".

FK Partizan

Rikardo Gomeš je u 28. minutu oborio rekord Mateje Kežmana i postao čovek sa najviše golova za Partizan u jednoj sezoni. To mu je bio 36. gol, a već u 40. stigao je i do 37. Oba puta sa penala.

Konačan rezultat postavio je Igor Vujačić koji je u 66. odlično pratio centaršut posle kornera i glavom sproveo loptu iza leđa golmana Krunića.

U subotu će Partizana navijati za večerašnjeg rivala, Voždovac protiv Crvene zvezde na "Marakani" i nadati se čudu. Naravno, u isto vreme će morati da savladaju Radnički iz Niša.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

VOŽDOVAC - PARTIZAN 0:3 (0:2)

Rikardo u 28. minutu (penal) i 40. minutu (penal), Vujačić u 66. minutu za Partizan

Stadion: TC Stadion, Sudija: Andrija Stojanović

VOŽDOVAC: Krunić – Mijailović (65. Ajdinović), Damjanović, Ivezić, Hajdin – Purtić (65. Novaković) – Lasickas, Milojević, Đurišić, Pantović – Ćirković.

PARTIZAN: Stevanović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić (73. Baždar) – Terzić (62. Jović), Natho (22. Holender), Menig (62. Jevtović) – Rikardo (73. Milovanović).

83. minut - Mogao je sada i Milovanović da se upiše, ali Krunić ponovo odlično brani.

77. minut - Stativa! Šutirao je Holender, ali je okvir gola zaustavio Mađara da se upiše u strelce.

73. minut - Rekorder Gomeš ide van igre, a mladi Milovanović dobija šansu. Takođe, Baždar menja Jojića.

72. minut  - Ponovo je pogodio Rikardo, ali je i bio u ofsajdu. Ništa od het-trika.

66. minut - GOOOL! Vujačić najviši u skoku nakon kornera za potvrdu pobede crno-belih!

62. minut - Dve promene u redovima Partizana. Na terenu su Jović i Jevtović, a van igre idu Terzić i Menig.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još tri minuta nadoknade.

40. minut - GOOOOL! Rikardo ponovo siguran sa kreča!

39. minut - Još jedan penal za Partizan! Sada je Bogdanović igrao rukom!

28. minut - GOOOL! Rikardo siguran! Oboren je rekord Mateje Kežmana i sada je Gomeš najbolji strelac u istoriji Partizana u jednoj sezoni sa 36 pogodaka.

27. minut - Penal za Partizan. Pada Rikardo nakon duela sa Ivezićem, sudija pokazuje na belu tačku.

22. minut - Povredio se Bibras Natho! Umesto njega na terenu je Filip Holender.

6. minut - Šansa za Meniga! Rikardo je odlično probio i pokušao da uposli Holanđanina, ali brani odlično Krunić.

1. minut - Partizan je postigao gol iz prvog napada preko Rikarda Gomeša, ali je nakon asistencije VAR sobe on poništen zbog minimalnog ofsajda.

20.32 - Utakmica je počela!

20.15 - Podsećanja radi, utakmica je prvobitno planirana za 16.30, ali je termin pomeren nakon dojave o bombi u "TC Stadion". Veliki broj lažnih dovaja danas je prijavljen širom Srbije u školama, tržnim centrima...

20.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 6. kola plej-ofa Superlige Srbije između Voždovca i Partizana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja "sa krova".