DEMONSTRACIJA SILE Partizan stotkom preko Hamburga u Evrokupu (VIDEO)
KK Partizan

Partizan i posle pobede nad Hamburgom 102:77. u 10. kolu Evrokupa sa Huventudom deli prvo mesto A grupe sa osam pobeda i dva poraza.

Nemačkom timu su crno-beli u gostima dali 106 poena, a u Beogradu 102.

Sve je bilo jasno posle prve četvrtine koju je Parni valjak dobio 34:14.

Partizan - Hamburg 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 5.021. Sudije: Sefi Šemeš, Jurgi Laurinavičijus, Kristaps Konstantinovs.

PARTIZAN: Panter 15, Kuruc 8, Ledej 18, Avramović 5, Koprivica 13, Dangubić, Smailagić 2, Mur 4, Glas 2, Lesor 22, Trifunović 8, Madar 5.

HAMBURG: Z. Braun 5, Di Leo 3, Houmsli 14, Rič, Majsner 5, Kristen 20, Mekalum 11, Kocar 9, Hajnrih 3, Edigin 4, Holac 3.

Za dva dana Partizan igra odloženi meč ABA lige sa Megom, a prvi naredni meč u Evrokupu je gostovanje Turk Telekomu u Ankari.

40. minut: Koprivica kuca preko rivala - 98:73.

35. minut: Avramović i Koprivica u kontri odigravaju el ej ap - 92:62.

33. minut: Kristen pogađa svoju petu trojku - 88:59.

4. ČETVRTINA

27. minut: Ledej se bacio na zapisnički sto u pokušaju da lopta ne ode u aut. Trener Obradović je prvi pritrčao da mu pomogne i obodri ga.

26. minut: Lesor još jednom, ratlika je +31 - 77:46. Kuruc je promašio zakucavanje, ali nije Panter trojku sa osam metara - 80:46.

21. minut: Lesor prodire i pogađa uz faul - 68:61.

3. ČETVRTINA

20. minut: Lesoru nije prošao el ej ap, ali jeste nekoliko sekundi kasnije polaganje posle okreta - 59:36. Sa sirenom za poluvreme Ledej je pogodio trojku - 65:41.

16. minut: Ledej pod faulom ulazi pod obruč i pogađa, kao i dodatno bacanje - 51:32.

14. minut: Koprivica siguran sa linije bacanja - 43:24.

12. minut: Nastavlja se rapsodija crno-belih, zakucava Koprivica posle sjajnog pasa pod obruč - 36:16.

2. ČETVRTINA

10. minut: Lesor uzima loptu visoko u reketu, kreće u dribling, roling i opet zakucava - 34:14.

8. minut: Ponovo trojkom na trojku odgovara Panter - 30:11.

7. minut: Panter prodire kroz sredinu, leti i zakucava - 22:8. Prednost trojkom "podebljava" Kuruc - 25:8.

5. minut: Lesor u polukontri pravi roling i zakucava pod faulom - 18:5.

4. minut: Lesor u letu popravlja promašaj Pantera za tri, uz to je fauliran - 14:5. Mur probija do pod obruč - 16:5.

3. minut: Trifunović je prvu kontru sam okončao, a u drugoj je asistirao za zakucavanje Ledeja - 11:3. Pre toga je na trojku trojkom uzvratio Panter.

2. minut: Ne pogađa trojku Ledej, ali odbitak u obruč vraća Lesor - 6:0.

1. minut: Mur je promašio za tri, iz ponovljenog napada, posle skoka Ledeja, Mur je pogodio za dva - 2:0.