SJAJAN MEČ! Partizan "slomio" Megu i zakazao majstoricu!

U prvom meču igranom pre dva dana slavila je Mega sa 94:86, pa je tako Partizan ovom pobedom izborio majstoricu.

Bio je ovo sjajan meč u kojem je viđena velika borba. Mega je odlično otvorila meč, dok su se crno-beli dosta mučili naročito u fazi napada i posle prve deonice delovalo je da će gosti stići do finala.

Ipak, u drugoj deonici crno-beli su zaigrali neuporedivo bolje i već do poluvremena su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist. Odlični su bili Erik Mika i Ognjen Jaramaz, kao i Nemanja Dangubić koji je sa nekoliko sjajnih zakucavanja podizao samopouzdanje ekipi.

Nastavile se obe ekipe u drugom poluvremenu sa odličnom igrom, pa se na početku treće četvrtine igralo koš za koš.

Gotovo ceo meč bio je u rezultatskom egalu, a Partizan je do pobede došao u samom finišu.

Važne trojke pogodio je Rade Zagorac i uz prošlu utakmicu nadovezao još jednu dobru partiju. Vodili su crno-beli sa šest poena na ulasku u poslednja dva minuta. Kasnije je Jaramaz dodao poene sa slobodnih bacanja i nagovestio da je Partizan ostao u seriji.

Ipak, crno-beli su sebi zakomplikovali život u poslednjih 15 sekundi posle izgubljene lopte i promašenog slobodnog bacanja Dangubića, ali je na kraju promašaj Tepića za tri poena označio kraj meča.

Najefikasniji u pobedi Partizana bio je Erik Mika sa 19 poena, Nemanja Dangubić je dodao 14, Ognjen Jaramaz 11 poena. A svemu je dodao i 10 asistencija.

U redovima Mege najbolji su bili Marko Simonović sa 15 i Filip Petrušev sa 13 poena. Odličan je bio i Dragan Milosavljević koji je postigao 12 poena.

Treći odlučujući meč igra se u subotu od 20 časova. Domaćin je Mega.

Drugi polufinalni par čine Crvena zvezda i Borac iz Čačka.

Partizan - Mega 81:77 (12:25, 28:13, 23:23, 18:16)

Hala: Ranko Žeravica

Sudije: Milivoje Jovčić, Aleksandar Glišić, Vladimir Jevtović

Partizan: Mika (19), Zagorac (8), Pejdž (1), Dangubić (14), Stepanović (6), Jaramaz (11), Miletić (7), Veličković (7), Pekins, Trifunović (8).

Mega: Petrušev (13), Tepić (2), Kljajević, Novak (5), Simonović (15), Cerovina (2), Matković (6), Kazalon (11), Milosavljević (12), Simanić (3), Langović, Momirov (8).

40. minut - Kraaaj! Pobeda Partizana 81:77!

39. minut - Mega ne može da dođe do koša.

38. minut - Zagorac pogađa važnu trojku. Crno-beli imaju +6 na dva minuta pre kraja.

37. minut - Nesportska Petruševa. Miletić polovičan sa linije penala.

36. minut - Meč je završen i za Stepanovića zbog pet ličnih.

35. minut - Četvrta trojka Milosavljevića. Uzvraća Zagorac istom merom.

34. minut - Veličković pogađa za tri. Fenomenalni Mika stiže do 18 poena, crno-beli imaju +4.

32. minut - Meč je završen za Simanića koji je dobio peti faul.

31. minut - Milosavljević pogađa za tri. Na drugoj strani precizan je Mika na dodavanje Jaramaza.

30. minut - Veličković je pogodio oba bacanja. Matković pogađa za dva. Janković promašuje oba bacanja, ali Dangubić u poslednjoj sekundi hvata loptu i pogađa za dva.

29. minut - Petrušev je bio precizan sa linije penala, dok je Zagorac pogodio 1/2.

28. minut - Stepanović stiže do šestog poena posle sjajnog poteza. Milosavaljvić pogađa za tri.

27. minut - Simonović postiže nove poene.

26. minut - Simonović pogađa uz faul. Realizovao je i dodatno bacanje. Na drugoj strani Mika pravi grešku u koracima.

25. minut - Nova trojka Trifunovića, Partizan u seriji.

24. minut - Još jedno zakucavanje Mike. Trifunović pogađa za tri.

23. minut - Nastavlja se u istom ritmu.

22. minut - Dosta trčanja u leđa, dosta tranzicije i dosta lakih poena na obe strane, 46:45 vodi Partizan.

21. minut - Jaramaz poenima otvara drugo poluvreme, na drugoj strani Kazalon pogađa za tri.

20. minut - Momirov pogađa za tri uz faul Veličkovića. Pejdž je pogodio samo jedno od tri slobodna bacanja.

19. minut - Trojka Jaramaza za nastavak serije crno-belih.

18. minut - Simanić polovičan sa linije penala. Dangubić ponovo fenimealno zakucava za vođstvo Partizana

17. minut - Trojka Jaramaza.

16. minut - Neverovatni Mika stiže do 11. poena. Pršti na sve strane.
Jaramaz krade loptu i pasom ispod ruke pronalazi Stepanovića, novi laki poeni, 28:30

15. minut - Novak pogađa trojku iz teške pozicije i prekida seriju Partizana.

14. minut - Mika pogađa 2+1 i Partizan se vraća u igru. Monstruozno zakucavanje Stepanovića u lice Petruševu.

13. minut - Petrušev promšuje oba bacanja, na drugoj strani do novih poena stiže Mika.

12. minut - Konačno trojka za Partizan, precizan je Dangubić. Pogađa i Miletić za dva, pa domaćin pravi seriju 5:0.

11. minut - Boriša Simanić pogađa za dva.

10. minut - Mega dominira, dok se crno-beli prilično muče, naročito u fazi napada, pa gosti posle prve deonice imaju čak +13.

9. minut - Još jedno sjajno zakucavanje Mike, ali Mega ima kontrolu. Cerovina je realizovao oba slobona bacanja i gosti opet imaju +11

8. minut - Zagorac postiže svoje prve poene.

7. minut - Bez poena na obe strane.

6. minut - Kazalon povećava prednost Mege, Partizan se muči u napadu i sada je na -11.

5. minut - Dangubić sjajnim zakucavanjem prekida seriju gostiju.

4. minut - Mega u seriji, Kazalom postiže poene posle asistencije Tepića.

3. minut - Petrušev pogađa svoju prvu trojku, Mega ima +5.

2. minut - Simonvoić postiže prve poene iz igre za Megu, a zatim Jaramaz sjajno pronalazi Miku koji zakucava.

1. minut - Novica Veličković postiže prve poene na meču, Mega nije relizovala svoj prvi napad.

19.00 - Sve je spremno za početak meča.

18.38 - Deo navijača Partizana najavio je dolazak u halu.

18.34 - Mega bi u slučaju da i danas savlada crno-bele obezbedila plasman u finale. U prvom meču je blistao Filip Petrušev koji je postigao 22 poena i bio najzaslužniji što je Mega odbranila domaći teren.

18.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Superlige Srbije između Partizana i Mege. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz hale "Ranko Žeravica".