POSLEDNJA ČETVRTINA KOBNA ZA RADNIČKI Kragujevčani izgubili od Olimpijakosa u 7. kolu Lige šampiona
SPD Radnički

S obzirom na to da su vaterpolisti Olimpijakosa iz Pireja, iako ovu luku sada smatraju sastavnim delom Atine, bio favorit u duelu sedmog kola Lige šampiona, u kojem su dočekali tim Radničkog iz Kragujevca, Šumadinci su se dobro držali sve do poslednje četvrtine, kada su Grco vođstvo od dva gola razlike (7:5) u dva navrata povisili na najvećih pet golova viška, najpre golom Janisa Funtulisa (10:5), a potom i Filipa Filipovića (11:6). Sve što su do kraja meča Kragujevčani učine bilo je da razliku smanje golom Nikole Lukića, za krajnji rezultat – 11:7.

U pobedničkom timu najopasniji po gol Radničkog bili su trostruki strelci Janis Funtulis i Konstantinos Murikis, dok je isti broj golova za kragujevački tim postigao Miloš Ćuk.

Radnički je, posle pola puta u svojoj grupi Lige šampiona na sedmom mestu, sa četiri boda.

OLIMPIJAKOS – RADNIČKI 11:7 (4:3, 2:1 1:1, 4:2)

PIREJ – Bazen: Papastrateo. Sudije: Vojevodin (Rusija) i Cvart (Holandija)

OLIMPIJAKOS: Bijač 11 odbrana, Gramatikos, Gilas, Genidunijas 2, Funtulis 3, Guvis, Dervisis, Bušlje, Murikis 3, Filipović 2, Krisospatis, Kolomvos 1, Zerdevas. Trener: Teodoros Vlahos.

RADNIČKI: Milutinović, Branković, Stanojević 1, Janković 1, Ćuk 3, Radulović, Ukropina, Pljevančić, Toholj, Miličić 1, Lukić 1, Vrlić, Todorovski 9 odbrana. Trener: Uroš Stevanović.