HRVAT BIO NA IVICI PROVALIJE! Čilić jedva izbegao bruku na Olimpijskim igrama!
AP Photo/Alex Brandon

Marin Čilić je dobio Žoaa Menezesa 2:1 po setovima 6:7, 7:5 i 7:6 i to za tri sata i 24 minuta igre.

Bio je ovo verovatno i najluđi meč od početka godine, a malo je nedostajalo da Hrvat doživi poraz od 2017. tenisera sveta.

U prvom setu su serveri bili prilično sigurni, pa se otišlo u taj-brejk koji je pripao Menzesu.

Bio je Čilić na ivici poraza u drugom setu, pošto je Brazilac servirao za pobedu pri rezultatu 5:4, ali se vratio Marin, vezao četiri gema i izjednačio.

Prava drama viđena je u odlučujućem setu.

Čilić je vodio čak 5:0 i delovalo je da će rutinski privesti meč kraju. Međutim, usledio je neshvatljiv pad u igri hrvatskog tenisera.

Gotovo je neverovatno da je Čilić prokockao osam meč lopti. Brazilac se potpuno vratio u meč, pa se ponovo otišlo u taj-brejk.

Marin je uzeo ključni mini brejk na 6:5 kada je došao do svoje devete meč lopte ali je Brazilac uzvratio mini brejk. Brzo je Hrvat napravio i desetu i 11. meč loptu koju je konačno iskoristio za prolaz u drugo kolo.