DONČIĆEVA NEUSPEŠNA MISIJA SAM PROTIV SVIH Janisov Milvoki posle drame bolji od Lukinog Dalasa
AP Photo/LM Otero

U izuzetno neizvesnom meču, Milvoki je u završnici došao do pobede u Dalasu - 106:105.

Luka Dončić predvodio je domaće Maverikse u većem delu utakmice, ali se u poslednjoj četvrtini raspucao Janis Adetokumbo, pa su gosti iz Milvokija došli do preokreta i pobede.

Slovenac je bio najefikasniji na meču sa 33 poena i 11 asistencija, ali nije imao adekvatnu podršku saigrača.

Janis Adetokumbo bio je najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 28 poena i 10 skokova, a više od pola svojih poena postigao je u poslednjih 12 minuta.

Baksi su se digli u samoj zavšnici meča, a onda 7,8 sekundi pre kraja alej-upom Bruka Lopeza, na dodavanje Džordža Hila iz auta, stigli do velikog slavlja.

Zanimljiv meč odigran je i u Filadelfiji, gde su Siksersi tek posle produžetka savladali Lejkerse 133:122.

U veoma izjednačenom meču, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a posle 48 minuta igre nije bilo pobednika, pa se ušlo u dodatnih pet minuta.

U produžetko je domaći tim bio dominantan i zadržao goste iz Los Anđelesa na samo dva postignuta poena.

Embid je ubacio 38 poena, uz 12 skokova i 5 asistencija, dok ga je prtio Melton sa 33 postignuta poena. U poraženoj ekipi Entoni Dejvis je postigao 31 poen, Lebron Džejms se zaustavio na 23.