AP David J Phillip
Luka Dončić

Luka Dončić, Foto: AP David J Phillip

Rasizam uživo!

Amerikanac je uputio Dončiću uvredu na rasnoj osnovi vraćajući se u odbranu i to je, u odsustvu publike, moglo jasno da se prepozna u prenosu treće utakmice plej-of serije između Klipersa i Mevsa.

Sudije tom prilikom nisu prekinule igru i isključile centra ekipe iz Los Anđelesa, ali jesu podelile po tehničku Harelu i Dončiću nešto kasnije, zbog još jedne kavge koju su započeli.

Kada je fizički dominantniji Harel "pao kao pokošen" posle jednog faula, plejmejker Dalasa dobacio mu je:

Dončić je zatražio od sudija da kazne Harela, nakon čega se u raspravu uključio i 203 centimetara visoki Amerikanac.

Trener Meveriksa Rik Karlajl povukao je na klupu vidno iznerviranog lidera ekipe, kojem je bilo potrebno nekoliko minuta da se smiri, dok je kraj njega stajao Boban Marjanović u majici sa parolom podrške afro-američkoj populaciji - "Black Lives Matter".

Međutim, kada se vratio u igru, Dončić je prvo zabeležio tripl-dabl, a onda doživeo povredu zbog koje je na jednoj nozi napustio parket u trećoj četvrtini. Klipersi su to iskoristili i dobili utakmicu 130:122, za vođstvo u seriji 2:1.