Nikola Vučević
AP

AP

Nikola Vučević, Foto: AP

Košarkaši Juta Džeza napravili su još jedan brejk, ovoga puta protiv Šarlot Hornetsa pa su slavili sa 138:121. Ovo je bila 14. pobeda "džezera" na poslednjih 15 mečeva. Samo je Nikola Jokić sa Denverom uspeo da im pokvari učinak.

Utakmica je bila zanimljiva samo u prvih 12 minuta meča. Drugu deonicu gosti iz Jute dobili su sa 39:22 pa je bilo jasno ko će odneti pobedu sa ovog duela. Bojan Bogdanović sa 31, odnosno Donovan Mičel sa 30 poena predvodili su goste, dok je Lamelo Bol bio najefikasniji pojedinac meča sa 34 poena.

Juta Džez

EPA

Juta Džez, Foto: AP

Možda i najveće iznenađenje večeri priredili su Boston Seltiksi koji su odneli pobedu u Los Anđelesu protiv ekipe Klipersa sa 119:115. Prilično zanimljivu utakmicu rešio je Džejson Tejtum.

Duel dve ekipe koje ciljaju plej-of, pa i borbu za prsten bio je prično zanimljiv. Klipersi su u više navrata imali čak 16 poena prednosti do poluvremena, ali se onda upalila mašina Bostona.

Neizvesno je bilo do samog kraja jer su domaći par minuta pre kraja imali prednost, ali je Boston bio sigurniji u završnici i upisao novu pobedu. Najefikasniji bio je pomenuti Tejtum sa 34 poena, a pratio ga je Kemba Voker sa 24. Kod domaćina se istakao Kavaj Lenard sa 28 (11 skokova) kao i Lu Vilijams sa 18 poena.

Veče je bez sumnje obeležila nestvarna partija Nikole Vučevića. Crnogorski centar došao je do rekorda karijere sa 43 poena u pobedi nad Čikagom 123:119.