Budućnost bolja u neizvesnoj završnici derbija kola ABA lige

Alo.rs/ F.R. | sport 2019-11-24 17:36:08 2019-11-24 17:36:08

Partizan je izgubio derbi 8. kola od Budućnosti 65:60 u "Morači".

aba-liga.com/Buducnost VOLI

Treći poraz ekipe Andree Trinkijerija u ABA ligi posle vrlo neizvesne završnice.

Klučni momenti su se desili u poslednjih 30 sekundi. Prvo Nikola Ivanović ispravlja svoj promašaj za 62:60, pa se šest sekundi kasnije svira fal u napadu Vilu Mozliju. Na to je šef struke Partizana Andrea Trinkijeri dobio drugu tehničku grešku i isključen je sa utakmice.

Utakmica je bila vrlo tvrda, sa skromnim procentima šuta sa distance oba sastava (4/16 Budućnost; 3/20 Partizan). Uglavnom su gosti iz Beograd bili ti sa blagom prednošću, ali su domaći uspeli da se izbore za pobedu.

Hasan Martin je upisao dabl-dabl od po 12 poena i skokova, toliko je psotigao i Nikola Ivanović, dva poena više od njih dao je Džastin Kobs.

Novica Veličković je bio jedini dvocifreni kod crno-belih sa 11 poena.

Podgoričani su na 7-1 i prvi su na tabeli ABA lige, dok je Partizan na 5-3 i sa FMP-om deli poslednje mesto za plej-of.

KRAJ UTAKMICE!

10' Serija slobodnih bacanja za domaće. Skot jedno i Bemford dva. 65:60

10' FAUL U NAPADU VILA MOZLIJA! ISKLJUČEN TRINKIJERI!

10' IVANOVIĆ! 62:60! 28 SEKUNDI DO KRAJA! Preuzeo je odgovornost plejmejker Budućnosti i posle promašaja iz driblinga je uhvatio svoju loptu i ispravio se.

9' Dve velike greške Kobsa! Prvo mu je pas presečen, bez naplate na drugoj strani, pa faul u napadu.

8' Kobs poentira u prodoru za 60:57. Posle par neiskorišćenih napada kod oba tima, faula u napadu Radeta Zagorca, gaženja linije Martina, Jaramaz pogađa trojku! 60:60

6' Martin faulira Mozlija u vazdušnom duelu. Partizanov Amerikanac jednom precizan. Trojka Ivanovića iz driblinga! Mozli hvata ispod koša Budućnosti Gordićev neuspeli šut i vraća kroz obruč. 58:57

5' Tri minuta bez poena na obe strane. Martin probija led poenima iz ofanzivnog skoka. 55:54

2' Ilić i Tomas nastavljaju klackalicu. 53:54

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

10' Pejdž i Volden prodorima donose poen prednosti crno-belima 52:51, loša rešenja oba tima u sledeća tri napada.

9' Trener Partizana Andrea Trinkijeri dobija tehničku grešku. Žalio se da je u šutu Mozlija bilo kontakta za faul, ali nije dosuđeno.

7' TOMAHAVK RAŠONA TOMASA! 46:46

7' Budućnost pronalazi rupe do koša Partizana. Prvo je koristi Danilo Nikolić za koš uz faul, pa Hasan Martin izvlači faul Pejdža, koristi jedno od dva bacanja.

5' Ivanović donosi izjednačenje. 42:42

3' Danilo Nikolić se upisuje u strelce, a zatim i srčana odbrana i borba ispod koša Budućnosti. Sve to prosipa Hasan Martin faulom u napadu. 38:42

2' Prekršajem Jaramaza, Partizan ispunjava bonus posle dva minuta. Dekocentrisani plejmejker Partizana faulira posle 10 sekundi Kobsa za tri slobodna bacanja, ulaze dva. 36:40

2' Mladi Miletić pravi faul nad Kobsom za 2+1. Veličković pravi faul nad Martinom van lopte. Amerikanac je pao pošto je odgurnut kukom.

1' SNAŽNO KUCANJE MARTINA! Veličković otvara drugo poluvreme za Partizan trojkom, dolazi do 11 poena! 31:40