ISTORIJSKA POBEDA! Mega prvi put u finalu Košarkaške lige Srbije, izranjavani Partizan nije skupio snagu za preokret!
KK Partizan

Ovo je prvi put da se Mega plasirala u finale Košarkaške lige Srbije.

Mega je svo vreme vodila i uspela je do kraja da održi prednost, uprkos pokušajima Partizana.

Crno-beli su takođe-imali dosta problema sa povredama, čak tri igrača su morala da napuste parket.

Obe ekipe su sjajno otvorile meč. Gledali smo pravu rezultatsku klackalicu u prvoj četvrtini meča.

Pred sam kraj prve četvrtine u redovima crno-belih povredio se Erik Mika koji nije mogo da nastavi meč.

U drugoj četvrtini, Mega krenula sjajnim šutevima, pogotovo za tri poena, pomoću kojih su uspeli da steknu prednost. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 43:35 u korist domaćeg tima.

Krajem treće četvrtine zbog povrede ramena parket je morao da napusti i Markus Pejdž, tako da je Partizan ostao bez dva bitna igrača, dok je Mega nastavila da pogađa sjajne šuteve.

U poslednjoj četvrtini već je bilo jasno da su šanse crno-belih minimalne, a da Mega hrabro juriša kao prvo finalu Košarkaške lige Srbije.

Partizan je sredinom poslednje četvrtine morao da nastavi i bez Dangubića koji se takođe povredio.

Meč se završio rezultatom 82:68 u korist Mege, a ovo je istorijska pobeda za njih jer su tako izborili prvo finale u domaćem šampionatu.

KK Mega:Partizan (82:68)

Dvorana: Mega Factory

Partizan: Mika, Zagorac, Pejdž, Dangubić, Stepanović, Jaramaz, Miletić ,Veličković , Pekins, Trifunović.

Mega: Petrušev, Tepić, Kljajević, Novak, Simonović, Cerovina, Matković, Kazalon, Milosavljević, Simanić, Langović, Momirov.

Kraj utakmice - Mega je trijumfovala rezultatom (82:68)

39. minut - Stepanović postiže dva poiena (79:68)

37. minut - Taj-maut traži strateg Parizana (79:63)

35. minut - Još jedan maler za Partizan, teren je zbog povrede mora da napusti Dangubić

34. minut -  Luka Cerovina postiže četvrtu trojku (72:59)

32. minut - Pogađa oba slobodna bacanja SImonović (66:54)

Kraj treće četvtrine - Mega vodi rezultatom 62:53

30. minut - Košarkaš Partizana, Pejdž povredio je rame

29. minut - Ponovo precizan Kazalom

28. minut - Dva poena postiže Cerovina

27. minut - Postiže Stepanović dva poena

25. minut - Fantastična dva poena Petruševa (50:44)

24. minut - Taj-maut traži trener Partizana Aleksandar Matović (46:44)

22. minut - Mega vodi rezultatom 46:37

Kraj druge četvrtine - Mega vodi rezultatom 43:35

20. minut - Povredio se Erik Mika, još uvek nije poznato da li će moći da nastavi meč

19. minut - Mika postiže poena (40:32)

18. minut - Postiže Kazalom dva poena

16. minut - Domaća ekipa održava prednost (36:28)

15. minut -Kazalom postiže drug trojku na mečću (34:26)

14. minut - Odličan prodor Jaramaza (28:21)

13. minut - Postiže Mika dva poena (24:19)

12. minut - Mega trojkom stiče prednost od sedam razlike (24:17)

Kraj prve četvrtine - Mega vodi rezultatom (18:17)

9. minut - Dva poena za Partizan (14:17)

7. minut - Neprecizan Veličković sa šuta za tri poena

5. minut - Polovičan Jaramaz sa Slobodnih bacanja

4. minut - Kazalom postiže fantastičnu trojku

3. minut - Jaramaz precizan za dva (2:5)

2. minut - Petrušev precizan oba puta sa slobodnih bacanja (2:3)

1. minut - Jaramaz postiže trojku (0:3)

Pre ovog duela, ova dva tima su se sastali i u ABA ligi, kada je u obe utakmice pobednik bio Partizan