Partizan - Mančester junajted
AP Darko Vojnović

AP Photo/Darko Vojinovic

Partizan - Mančester junajted, Foto: AP Photo/Darko Vojinovic

Kraj!Fudbaleri Partizana izgubili su od Mančester junajteda u trećem kolu grupne faze Lige Evrope. Jedini pogodak postigao je Marsijal iz penala. Veoma dobra igra Partizana, ali što zbog manjka sreće, što neiskustva, što nedosuđenih jedanaesteraca - ostaju bez bodova.

89' Žuti karton za Zdjelara. Sapleo je Džejmsa u kontri, sprečio opasniju situaciju.

EPA Srđan Suki

Partizan - Mančester junajted, Foto: EPA Srđan Suki

86' Levicom je Natho raspalio sa granice šesnaesterca, lopta je malo preko prečke prešla. Još jedan divan pokušaj.

82' Neverovatan refleks Romera! Asano je probao glavom posle kornera, ali golman "crvenih đavola" interveniše na zaprepašćujući način.

81' Pereira ulazi umesto Garnera.

81' Natho je probao sa distance, pogodio je samo Mektomineja.

75' Ulazi mladi Stevanović, izlazi bivši igrač Junajteda Zoran Tošić.

74' Solidan udarac Sadika. Školski pokušaj sa 20 metara, iz prve je pucao, nažalost zamalo pored stative.

73' Publika daje podršku fudbalerima Partizana koji kao da lagano posustaju.

67' Sada i Miletić traži jedanaesterac, ali i on dobija žuti karton! Vrlo očigledno je rukom igrao Vilijams! Morala je barem jedna situacija biti penal!

66' Natho je dobio žuti karton zbog prigovora. Pogodio je u ruku fudbalera Mančester junajteda, međutim sudija je odlučio da ne pokaže na belu tačku.

65' Utihnuli su sad napadi beogradskog kluba. Mora jači presing ne bi li se protivnik naterao na grešku.

Partizan - Mančester junajted, Foto: AP Darko Vojnović

60' Dvostruka izmena u timu Junajteda. Solskjer vuče prve poteze. U istom minutu izašli su Van Bisaka i Marsijal, a u igri su Daniijel Džejms i Markus Rašford.

57' Suma je centralna figura u Partizanovoj igri. Opet je propustio da doda, sam je bio Tošić. Na kraju greška crno-belog "trekvartiste".

52' Kakva šansa za Sumu! Zalomio je protivnika, izašao pred golmana, ali bolji je bio Romero. Mora realizacija Partizana da se popravi, kad ako ne sada?!

"Grobari" uputili zastrašujuće zvižduke sudijama na poluvremenu! (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ S.I.-Ivan Džodić, izveštač sa terena DATUM I VREME: 24.10.2019. 19:59 Strašna buka na "JNA". Navijači Partizana zvižde sudijama, Foto: Printscreen Youtube/alo.rs Fudbaleri Partizana igraju meč trećeg kola grupne faze Lige Evrope protiv engleskog velikana - Mančester junajteda. "Crveni đavoli" u ovom trenutku vode na poluvremenu sa 1:0 iako se činilo da crno-beli igraju daleko bolje.

49' Suma je prošao i pao u kaznenom prostoru. Tražio je penal, kao i publika, ali sudija je ostao hladan.

47' Lukav udarac Natha iz slobodnog udarca. Ciljao je Romerov ugao, ali je lopta prošla pored gola.

Počinje drugo poluvreme. Nema izmena na obe strane.

početak meča Partizan - Mančester junajted

Alo/Vladimir Zogović

početak meča Partizan - Mančester junajted, Foto: Alo/Vladimir Zogović

Kraj poluvremena! Partizan je nažalost pred kraj prve deonice primio gol iz penala, precizan je bio Marsijal.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Partizan - Mančester junajted, Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

43' VODI MANČESTER 1:0! Marsijal je pogodio sa bele tačke, pre toga je jedanaesterac napravio Nemanja Miletić. Mogao je španski arbitar da ne svira ovde ništa, niko mu ne bi zamerio. Ipak, smatrao je kako je Miletić za delić sekunde zakasnio sa startom.

41' Šansa za Asana, malo pored gola je prošla lopta.

40' Stativa i za Partizan! Sadik! Sam se izborio i sa oko 22 metra sjajno šutirao, ali malo, malo je lopti falilo da uđe.

37' Stativa za Mančester junajted! Sreća je bila uz crno-bele, udarac sa 20 metara Džesija Lingarda, ali samo okvir gola.

35' Pokušao je Zdjelar fudbalski, iz prve, bez čekanja. Njegov udarac sa ivice kaznengo prostora otišao je daleko pored gola.

29' Opet je Suma propustio priliku za pravovremeni pas, u nastavku je mogao da nastane problem za Partizan. Srećom, Strahinja Pavlović pouzdan u odbrani kao stena.

Mekgregor poručio Habibu da može da beži, ali ne i da se sakrije!

AUTOR: Alo.rs/ S.I. DATUM I VREME: 24.10.2019. 18:54 Čekamo odgovor Dagestanca. Konor i Habib, Foto: AP Photo/John Locher Konor Mekgegor objavio je povratak u oktagon 18. januara u Las Vegasu. To će biti njegova prva borba od oktobra prošle godine i poraza od Habiba Nurmagomedova.

24' Suma je imao lepu situaciju, ali nije na vreme dobacio Tošiću. Mogla je biti velika, velika šansa za crno-bele.

22' Nakon mirnih nekoliko minuta i taktičkog odmeravanja koje i dalje traje, Mektominej je ponovo probao. Ovog puta nogom sa dvadesetak metara, ali slab udarac. Stojković bez posla.

15' Ogromna šansa za Junajted! Mektominej je sam bio pred Stojkovićem nakon centaršuta Mate, srećom glavom je pogodio spoljni deo mreže.

9' Asano je bio u solidnoj prilici, ali prešla mu je lopta preko noge. Na kraju ni šut ni centaršut.

Nekada je bio sportista godine i šampion Jugoslavije, a danas čuva ovce! (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/M.D DATUM I VREME: 24.10.2019. 18:49 Lalić nije zapostavio ljubav prema sportu! Golub Lalić, Foto: printscreen Nekadašnji trofejni bodibilder iz Lubinice kod Zaječara, Golub Lalić, je u bivšoj Jugoslaviji bio poznat po dizanju tegova, a danas ga zatiču u rodnom selu kako se bavi novim zanatom!

8' Tošić je centrirao iz slobodnog udarca, ali Sadik nije bio u dobroj poziciji da uputi kvalitetan udarac glavom.

5' Prvi minuti protiču u mirnoj atmosferi na samom terenu. Bila je jedna opasna lopta za Sadika, ali na vreme je istrčao golman Mančester junajteda Romero.

18:55 Meč je počeo!

18:50 Zagrevanje uveliko traje.

zagrevanje pred meč

Alo

zagrevanje pred meč, Foto: Alo

18:45 Navijači Partizana su napravili fantastičan transparent koji glasi: "Kakav divan dan za egzorcizam." Podsetimo, ovo je replika iz legendarnog filma Vilijema Fridkina "Isterivač đavola", a "grobari" se nadaju da će i "crveni đavoli" pretrpeti "isterivanje". Uz rečenicu je priložen i prizor postera pomenutog filma.

Alo/Ivan Džodić

"Divan dan za egzorcizam", Foto: Alo/Ivan Džodić

18:40 Navijači su spremni. Prva evropska utakmica na kojoj će stadion biti pun ove sezone, pošto je Partizan ranije pretrpeo kazne od UEFA.

18:00 Sudije "opipavaju" teren, spremaju se za utakmicu.

sudije pred meč Partizana i Mančestera

Alo

sudije pred meč Partizana i Mančestera, Foto: Alo

17:55 Sat vremena je do početka meča, navijači Junajteda su uveliko u gradu.

Englezi okupirali Trg Nikole Pašića, popeli se na stolove kafića, prave haos po ulicama! (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/ S.I. - D.J. Bužić DATUM I VREME: 24.10.2019. 17:14 Pesma odzvanja. Navijači Mančester junajteda, Foto: Printscreen Youtube/alo.rs Fudbaleri Partizana od 18:55h sastaju se sa ekipom Mančester junajteda u okviru 3. kola grupne faze Lige Evrope. Crno-beli su remizirali kod kuće u prvom meču protiv AZ Alkmara, dok su ostvarili jako važnu pobedu u gostima protiv Astane.

Stadion Partizana

Sudija: Havijer Estarada Fernandez (Španija)

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Tošić, Suma, Asano – Sadik.

Trener: Savo Milošević.

postave

UEFA

postave, Foto: UEFA

MANČESTER JUNAJTED: Romero - Megvajer, Džouns, Roho - Van Bisaka, Garner, Mektominej, Mata, Vilijams - Lingard - Marsijal.

Trener: Ole Gunar Solskjer.

Ole Gunar Solskjer

AP

Ole Gunar Solskjer, Foto: AP

Fudbaleri Partizana i Mančester Junajteda od 18:55 igraju meč trećeg kola grupe L Lige Evrope na stadionu u Humskoj.

Večerašnji susret dva tima biće prvi posle 53. godine, a trener crno-belih Savo Milošević istakao je da će to biti praznik fudbala.

"Pričati o važnosti i posebnosti utakmice je izlišno. Verujemo da je ekipa spremna i svesna onogo što nas čeka, a čeka nas izvanredno teška utakmica. Posle 53 godine imamo priliku da igramo protiv Junajteda. To je praznik fudbala. Ovo je prilika da se izmerimo koliko vredimo. Igranje u Evropi donosi mnogo. Treba da nam bude čast i zadovoljstvo što može da igramo sa njima", rekao je Milošević.

Novak Đoković nije časio časa, odmah javno izneo svoj stav! "On je uspešan biznismen..."

AUTOR: Tanjug/Alo.rs/S.M. DATUM I VREME: 24.10.2019. 15:56 - 24.10.2019. 16:13 Raduje se saradnji. Andrea Gaudenci, Foto: Youtube/Marco Montemagno Bivši italijanski teniser Andrea Gaudenci biće novi predsednik Asocijacije teniski profesionalaca (ATP), objavljeno je danas na sajtu te organizacije. On će funkciju zvanično da preuzme od početka 2020. na period od četiri godine, koliko traje mandat.

Gosti sa Ostrva imaju ulogu favorita u ovom susretu, iako su u Beograd došli bez povređenih Davida De Hee, Pola Pogbe i Nemanje Matića.

Trener Partizana ističe da će njegov tim pokušati da da maksimum protiv jednog od najvećih klubova na svetu.

"Verujem da možemo da očekujemo maksimum od Partizana svih 90 minuta. To smo već pokazali u prethodnom periodu. Videćemo koliko će to biti dovoljno. Ne možemo predvideti snagu i ekipu Mančetsera, ali dužni smo da damo svoj maksimum. Kada sam došao, ideja mi je bila da Partizan približim evropskim ekipama. Mislim da je Partizan pokazao napredak u tim evropskim utakmicama. Ovo je prilika da još jednom vidimo koliko smo se približili evropskom klubovima. Ako u tome uspemo, to će biti veća pobeda i od tri boda, iako se nećete složiti sa mnom".

Savo Milošević

FK Partizan

Savo Milošević , Foto: FK Partizan

Menadžer Mančester Junajteda Ole Gunar Solskjer rekao je da njegovom timu najveća opasnost preti od iskusnog fudbalera Partizana Zorana Tošića.

"Zoran je sjajan igrač, sa dobrom levom nogom i pokušaćemo da ga zaustavimo. Bio je kod nas u Junajtedu pravi je profesionalac sa pravom radnom etikom. Uz njega Partizan ima brze napadače. Spremili smo se na pravi način", rekao je Solskjer.

Norvežanin je istakao da je gledao snimke Partizana, kao i da je uživo pratio meč protiv Moldea u plej-ofu za Ligu Evrope.

"Čuo sam se sa trenerom Moldea, dao mi je neke smernice. Dobro smo upoznati sa Partizanom", rekao je Solskjer.