Crvena zvezda
Alo/M.Metlaš

Čukarički - Crvena zvezda, Foto: Alo/M.Metlaš

Kraj. Čukarički - Crvena zvezda 1:2.

88' Odličan pokušaj Docića sa distance, Borjan siguran. Blaga nervoza u Zvezdinim redovima posle prilike Čukaričkog.

82' Realno, Čukarički ne može prići ni na 30 metara od gola Borjana. Zvezda kontroliše loptu i gleda da bez puno rizika privede utakmicu kraju. Jovičić se ističe prodorima po desnoj strani. Isti igrač šutirao je sada pravo u Stevanovića.

Navijačli Zvezde večeras, Foto: Alo/M.Metlaš

69' Ponovo je Ebisilio stigao na desetak metara od gola Čuke. Dobro primanje, ali ne i šutiranje lopte, preko gola. Na tribinama bakljada navijača Zvezde, pomalo i grudvanja.

62' Spetljao se Ebisilio na 15 metara od Stevanovića, nema dileme da je ovoj borbi sa kontrolom lopte kumovao isključivo ledeni teren.

57' Pokušao je Savić ali bez uspeha. Prethodno i Mudrinski na drugoj strani. Za ovakve uslove za igru - odličan tempo.

48' Penal broj 2 za Zvezdu! Kopitoviću usput CRVENI karton. Prestrogo. Ben šutira, Stojanović brani. Ostaje 2:1.

46' Promena u sastavima, Krstičića je zamenio Jovančić. Zvezda napada od početka nastavka.

Poluvreme, Zvezda vodi sa 2:1.

36' Ovusu je ponovo pobegao odbrani Zvezde. Uz malo sreće, Borjan nije morao da izigrava spasioca. Malo je opao tempo.

30' GOOOOL! Pa, ovo počinje da liči na tempo iz hokeja. Nije daleko od istine. Zvezda u prvom pravom napadu posle primljenog pogotka ponovo dolazi do prednosti, strelac Boaći.

Prethodno je Bogosavac uposlio Ovusua a ovaj šutirao pravo u Borjana. Bila je to sjajna šansa za "brđane" da oni povedu.

Izjednačenje Čukaričkog, Foto: Alo/M.Metlaš

28' GOOOOL! Počinje žurka na ledu. Čukarički je brzo izjednačio, strelac Stojanović.

24' GOOOOL! Ben siguran, Zvezda vodi 1:0.

22' Penal za Zvezdu! Boaćija je Puškarić zakačio po nozi. Sudija Lazar Lukić istog momenta pokazao je na belu tačku.

11' Degenek je imao svoj momenat sa nekih 16 metara, lopta ide pored gola. Malobrojni navijači trude da se pesmom dignu snežnu atmosferu na Brdu.

7' Čukarički preskače sredinu terena, crveno-beli se trude da ipak loptu guraju po zemlji, ili ledu, ili čemu već.

3' Ebisilio testira reflekse golmana Stevanovića sa dvadesetak metara.

19:30 Utakmica je počela. A na šta će ličiti u ovakvim uslovima i kako će se završiti - ostaje nam da vidimo.

19:10 Navijači Crvene zvezde sami čiste svoj deo tribine. Mora se priznati da će biti veliki, veliki izazov igrati u 20 časova na minusu i zaleđenom terenu.

View this post on Instagram

Naši navijači sami čiste svoju tribinu #crvenazvezdafk #crvenazvezda #zvezda #fkcz #czv

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Dec 16, 2018 at 9:59am PST

18:35 Odložen početak meča za pola sata. Čukarički i Zvezda počinju u 19,30.

18:00 SASTAVI:

Čukarički: N. Stevanović, Đorđević, M. Stevanović, Puškarić, Bogosavac, Docić, Stojanović, Ovusu, Šapić, Kopitović, Mudrinski

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Degenek, Gobeljić, Jovičić, Krstičić, Ben, Ebesilio, Simić, Boaći

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Čukarički - Crvena zvezda na portalu Alo!

Teško je opisati u kakvom su stanju danas tereni širom Srbije. Neki dueli su odloženi, a neki već odigrani:

Spartak - Voždovac 3:2 (0:2)

Vojvodina - Proleter 0:0

Kako je na Banovom brdu možete videti u ovim postovima sa Tvitera. Teren je očišćen a kako će ZAISTA igrati Čuka i Zvezda, teško je predvideti.

Da je mučenje s fudbalom celog vikenda - jeste. Da je trebalo odložiti celo kolo - u svakom slučaju.