FK Spartak Subotica FK Partizan
FK Partizan

FK Partizan

FK Spartak Subotica FK Partizan, Foto: FK Partizan

Nije bilo lako, ali se laka pobeda Partizana nije ni očekivala na mestu gde se muče svi koji dođu. Ipak, ono što je najbitnije po Partizan jeste da su crno-beli nekako "preživali" vojvođansku ravnicu i poneli za Beograd sva tri boda. Od 20. septembra, izabranici Aleksandra Stanojevića nisu znali za pobedu na strani, ali su uspeli i taj negativan rekord da poprave. Nemanja Stevanović se pobrinuo da odbrani penal u 90. minutu i sačuva trijumf svom timu.

Daleko od toga da je ekipa iz Humske briljirala. Mogla je skupo da plati promašaje Filipa Holandera kome je Dujmović skinuo dva zicera, mada je i reprezentativac Mađarske defitintivno morao bolje u situacijama jedan na jedan. Oba puta šutirao je pravo u golmana Spartaka. Domaćin nije imao dovoljno snage da kazni propuštene prilike ofanzivca crno-belih pa je ostao bez bodova i šanse da se uključi u trku sa Vojvodinom i Partizanom na vrhu tabele.

FK Partizan

Partizan je poveo posle prvog ozbiljnijeg napada, a ko bi drugi nego najbolji strelac crno-belih pogodio za vođstvo. Takuma Asano odlično se snašao u 35. minutu i pred odmor doneo prednost svom timu. Domaćin je u nekoliko navrata uspeo da uzvrati, ali je Šćekić izvukao loptu sa linije pred sam kraj prvog dela igre i na odmor se otišlo sa 0:1 za goste iz Beograda.

Lazar Tufegdžić je, ipak, doneo radost "golubovima". Odlično je pratio napad svoje ekipe i naleteo na odbijenu loptu u 61. minutu i najavio zanimljivu borbu u preostalih pola sata igre. Da upotpuni sjajnu partiju Šćekić se pobrinuo pogotkom u 71. minutu za 1:2 što se ispostavilo kao konačan rezultat. Stevanović je u 90. minutu odbranio penal Marčiću i postao junak pobede. Pre toga Lutovac je skrivio jedanaesterac, ali je čuvar mreže crno-belih ostao pribran i sačuvao svoj gol.

Sada nas očekuje kratka pauze zbog obaveza reprezentacija, a naredni meč Partizan igra 21. novembra kada im u goste u Humsku stiže ekipa Proletera.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

SPARTAK - PARTIZAN 1:2 (0:1)

Tufegdžić u 60. minutu - Asano u 35. minutu, Šćekić u 71. minutu za Partizan

Stadion: Gradski stadion u Subotici, Sudija: Nenad Minaković

SPARTAK (4-5-1): Dujmović – Šimura, Tekijaški, Ivančević, Milošević – Marčić, Vidaković (od 75. Jočić), Savković, Tufegdžić, Denković (od 57. Srećković) – Bijelović (od 75. Šormaz).

PARTIZAN (4-2-3-1): N. Stevanović – Miljković, S. Marković, Banjak, Urošević – Zdjelar, Šćekić – F. Stevanović (od 57. L. Marković), Natho (od 88. Ostojić), Asano (od 84. Lutovac) – Holender (od 88. Obradović).

90. minut - Gledaćemo još četiri minuta nadoknade.

90. minut - Brani Stevanović šut Marčiča!

89. minut - PENAL ZA SPARTAK! Lutovac ruši Šimuru!

83. minut - Holendera baš neće prvenac u dresu Partizana. Izašao je sam na golmana Dujmovića i opet gađao pravo u njega.

77. minut - Asano preti, ali samo spoljni deo mreže.

71. minut - GOOOOOL! Holender glavom spušta loptu Šćekiću, a ovaj je šalje u praznu mrežu! Ponovo vodi Partizan!

69. minut - Šćekić najviši u skoku nakon kornera, ali lopta ide preko gola.

65. minut - Pregrub start Vidakovića i žuti karton za napadača Spartaka.

60. minut - GOOOOOOL! Tufegdžić je naleteo na odbijenu loptu i poslao je u praznu mrežu za izjednačenje u Subotici!

59. minut - Prva promena u redovima Partizana, Stevanović prepušta mesto Lazaru Markoviću. Menjaju i domaćih, Srećković menja Denkovića.

58. minut - Preti Filip Stevanović, ali slabo je to za golmana Dujmovića.

56. minut - Bunio se Natho zbog nedosuđenog faula i dobio žuti karton.

52. minut - Šta je sada promašio Holender! Dobio je na tacni loptu i samo je trebao da je gurne u mrežu, ali od svega pogodio je pravo u golmana Dujmovića. Propala je velika prilika!

49. minut - Holender je pokušao nakon kontre Partizana, ali hvala loptu Dujmović.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Subotici!

FK Partizan

45. minut - Još 60 sekudni nadoknade.

40. minut - Bjelović je već prevario Stevanovića nakon dodavanja Denkovića, ali sa gol linije uspeva da izbaci Šćekić.

35. minut - GOOOOOL! Asano pogađa za vođstvo crno-belih!

30. minut - Holender preti, ali brani Dujmović!

26. minut - Denković je poslao loptu u mrežu, ali je pre toga Lazar Tufegdžić bio u ofsajdu.

24. minut - Drži se kriterijuma sudija Minaković. Sada i Šćekić dobija žuti karton.

22. minut - Prvi šut u okvir gola Dujmovića. Slab udarac Filipa Stevanović i lak zadazak za golmana domaćih.

19. minut - Još jedan oštar start Subotičana. Ivančević dobija javnu opomenu.

7. minut - Neoprezan start Marčića i prvi žuti karton na meču.

4. minut - Bijelović umalo da postigne pogodak. Bio je najviši u skoku, ali lopta ide pored gola.

18.03 - Utakmica je upravo počela!

17.35 - Objavljeni su sastavi za današnji meč, a usled povrede Bajbeka i nedostatka drugih klasičnih napadača, 'devetku' u Partizanu će igrati Filip Holender. Crno-beli će nastupiti u sledećoj postavi:

N. Stevanović - Miljković, S. Marković, Banjak, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Asano, Natho, F. Stevanović - Holender.