Fudbaler Kardifa posle utakmice sa Kristal Palasom
Tanjug/AP, Simon Galloway

Fudbaler Kardifa posle utakmice sa Kristal Palasom, Foto: Tanjug/AP, Simon Galloway

Fudbaleri Bornmuta pobedili su pred domaćom publikom Totenhem sa 1:0, u 37. kolu Premijer lige. Fudbaleri Totenhema su imali dva igrača manje!

MENTALITET CRNE MAMBE! "Poštar" je vrebao svoju šansu ali ona ne želi luzere koji ne mogu da osvoje šampionat! (FOTO + VIDEO)

JOŠ JEDNA POBEDA I TITULA! Milojević: "Na pravi način da završimo sezonu!" (VIDEO)

KO GUBI.... Alegri: "Postoje momenti kada ti sve ide, a Ajaks ima puno sreće"

Bornmut iskoristio brojčanu nadmoć tek u završnici meča, heroj domaćih je Nejtan Ake. Poketino će imati štošta da kaže Sonu i Fojtu posle meča zbog isključenja. Južnokorejac isključen je u 43. minutu, dok je Argentinac "pocrveneo" pet minuta kasnije.

Bornmut je do pogotka stigao golom Nejtana Akea u nadoknadi vremena. Frejser je centrirao iz kornera, a Ake se našao na pravom mestu i glavom poslao loptu u mrežu.

"Pevci" imaju 70 bodova i utakmicu više od Čelsija (68), Arsenala (66) i Mančester junajteda (65). A u poslednjem kolu Premijer lige Totenhem čeka Everton, dok Bornmut gostuje Kristal Palasu.

Fudbaleri Vulverhemptona i Vest Hema zabeležili su danas pobede u pretposlednjem, 37. kolu Premijer lige.

Vulverhempton je sa 1:0 pobedio Fulam, pogotkom Leandera Dendonkera.

Sezonu će završiti na sedmom mestu, pošto ima četiri boda više od osmoplasiranog Evertona.

Fulam je odavno ispao iz lige. Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović igrao je celu utakmicu za taj klub.

Fudbaleri Kristal Palasa savladali su Kardif sa 3:2 u gostima u 37. kolu engleske Premijer lige i tako ih izbacili iz elitnog fudbalskog ligaškog takmičenja.

Kardif je zaista imao turbulentnu sezonu, vodili su ljutu borbu za opstanak, na kraju su je i izgubili, a izgubili su i momka koji je u toj borbi trebao da ima veliku ulogu – Emilijana Salu.

Ipak su u 37. kolu na svom stadionu imali maltene sve u svojim rukama i pobeda nad Palasom bi im donela priliku da u poslednjem kolu izbore opstanak u Premier ligi, međutim to više nije izvodljivo.