Fudbaleri River plejta novi su prvaci Južne Amerike!

Finale Kopa Libertadores: River Plata - Boka Juniors

Tanjug/AP

Finale Kopa Libertadores: River Plata - Boka Juniors, Foto: Tanjug/AP

Oni su u revanš meču NIKAD uzbudljivijeg finala Kopa Libertadoresa pobedili Boku juniors sa 3:1, u prvom meču na "Bombonjeri" bilo je 2:2.

Tanjug/AP

Boka je povela, pa primila gol, a onda je ostala bez igrača za produžetak, pa je Riveru bilo lakše da finišira u svoju korist.

Nezapamćena fudbalska fešta viđena je večeras u Madridu.

Navijači oba kluba su još pre tri dana stigli u prestonicu Španije, a danas su se karte kod tapkaroša prodavale i za 1.000 evra!

Pred stadionom "Santjago Bernabeu" je nekoliko sati pre početka meča sve bilo krcato, a treba odati veliko priznanje španskoj policiji koja je sve najvatrenije simpatizere Boke i Rivera držala pod kontrolom.

Na tribinama je viđeno more poznatih ličnosti iz Španije i Argentine, a najveću histeriju na tribinama, izazvala je pojava Lea Mesija u loži stadiona Reala, ma koliko to čudno i ironično zvučalo.

Na istim tim tribinama, pojavio se i srpski trener dojučerašnji menadžer Fulama Slaviša Jokanović, koga su sigurno prepoznali gledaoci.

A na terenu - vatra! Neviđen tempo od prvog minuta. Fudbaleri nošeni neponovljivom podrškom s tribina.

Boka je došla do prednosti zahvaljujući munjevitoj kontri koju je na kraju sigurno i pomalo šmekerski finiširao Benedeto u 44. minutu na pas Nandeza.

Mučio se River u drugom poluvremenu, ali je ipak uspeo da golom izazove erupciju oduševljenja na tribinama.

Na semaforu je u 68. minutu pisalo 1:1 kada je Prato majstorskim udarcem savladao golmana Boke, Andradu.

E tek onda je usledio neviđeni triler. Ukoliko bi Boka postigla još jedan pogodak, to bi značilo da njima ide titula. A nisu dali taj gol.

Tanjug/AP

Ušlo se u produžetke u kojima je River bio bolji i brojčano jači budući da je Barios isključen u 92. minutu. Huan Kvintero evrogolom u 109. minutu, najavljuje trijumf, a konačan rezultat postavlja Martinez u 120. minutu.

Navijači Rivera upali su u potpuni trans - titula ide na "Monumental"!!!

Ovo je bio prvi put posle 58 izdanja Kopa Libertadoresa da jedan meč finala nije odigran na tlu Južne Amerike ili Meksika.