Nikola Milenković (Fjorentina)
EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Nikola Milenković (Fjorentina), Foto: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Milan je pobedio Veronu 2:0 u 26. kolu Serije A.

Rosonerima je prednost u 27. minutu golom doneo Rade Krunić, a pobedu je potvrdio Dijogo Dalo u 50. minutu.

Milan je sada na tri boda iza vodećeg Intera, ali ima i meč više od gradskog rivala.

Fudbaleri Fjorentine odigrali su na svom terenu 3:3 protiv Parme.

Ekipa iz Firence povela je u 28. minutu preko Lukasa Martinesa Kvarta, izjednačio je Juraj Kucka u 32. minutu iz jedanaesterca.

Novo vođstvo domaćinu doneo je srpski reprezentativac Nikola Milenković u 42. minutu, a izjednačio je Jasmin Kurtić u 72. minutu.

Parma je povela u 90. minutu pogotkom Valentina Mihajla, a bod Fjorentini doneo je igrač Parme Simone Jakoponi autogolom u četvrtom minutu nadoknade.

Krotone je na svom terenu pobedio Torino 4:2, a Roma je kao domaćin pobedila Đenovu 1:0 golom Mansinija u 24. minutu.