Miloš Veljković
AP Photo/Matthias Schrader

Miloš Veljković, Foto: AP Photo/Matthias Schrader

Bajern je ponovo zaseo na čelo nemačkog šampionata pošto je ostvario minimalnu pobedu nad Verderom u Minhenu, tragičar ovog meča je srpski fudbaler, Miloš Veljković.

SENZACIJA U KNEŽEVINI! Srušio "kralja šljake" i zakazao finale sa Lajovićem! (FOTO + VIDEO)

UTEŠNA NAGRADA! Osveta Mančester sitija zbog ispadanja, veliki korak ka tituli! (VIDEO)

MILAN GUBI KORAK ZA ELITOM! SMS upropastio Lacio, Miha gazi ka opstanku! (VIDEO)

Miloš Veljković je zaradio dva žuta, odnosno crveni karton u 58. minutu nakon čega su Bavarci uspeli da slome tvrd otpor rivala.

Čovek odluke bio je Niklas Zilea koji je u 75. minutu uz dosta sreće pogodio sa distance. Lopta se odbila od jednog igrača Verdera nakon udarca Zilea sa oko 18 metara i prevarila golmana gostiju.

Bajern je ovom pobedom pritisak preneo Dortmundu, koji mora da pobedi Frajburg na gostovanju, ukoliko želi da zadrži bod zaostatka pred poslednjih četiri kola sezone.

Fudbaleri Hofenhajma nisu imali milosti i savladali su Šalke u Gelzenkirhenu sa 5:2 u 30. kolu nemačke Bundeslige.

Augzburg je deklasirao Štutgart 6:0 na svom terenu i verovatno "overio" svoj opstanak, a istovremeno pogurao "Švabe" ka Cvajti.

Opstanak u eliti je definitivno potvrdio Majnc pobedom nad Fortunom 3:1. Tragičar meča bio je strečac jedinog gola za goste Lukebakio, koji je posle izjednačenja rezultata promašio penal za preokret gostiju.

Bajer je u Leverkuzenu pobedio Nirnberg sa 2:0, prvi pogodak na meču delo je rezerviste Lukasa Alarija u 61. minutu igre, da bi Kevin Foland potvrdio trijumf svoje ekipe u 86. minutu.