Ronaldo slavi osmu uzastopnu titulu Juventusa
Tanjug/AP, Luca Bruni
Ronaldo slavi osmu uzastopnu titulu Juventusa, Foto: Tanjug/AP, Luca Bruni

Fudbaleri Lacija dočekali su Kjevo, koji je već ispao iz Serije A, na "Olimpiku", meč je završen pobedom gostiju od 1:2 (0:0), a tragičar meča je Sergej Milinković-Savić!

SJAJNI LAJOVIĆ OSVETIO NOVAKA Srbin je u finalu Monte Karla, počistio Medvedeva i čeka Nadala! (FOTO)

PODRŠKA VUČIĆU! Zvezdaši Terzić i Mrkela prisustvovali mitingu "Budućnost Srbije"

UTEŠNA NAGRADA! Osveta Mančester sitija zbog ispadanja, veliki korak ka tituli! (VIDEO)

Otišlo se bez golova na odmor, da bi nakon samo šest minuta igre u nastavku ekipa iz Verone stigla do dva gola prednosti.

U 49. minutu Vinjato je doneo prednost "Letećim magarcima", on je sjajno šutirao sa 23 metara.

Samo dva minuta kasnije Hetemaj duplirao je prednost ekipe koja će naredne sezone igrati Seriju B, posle centaršuta sa desne strane loše je odreagovao igrač Lacija koji je promašio celu loptu a Hetemaju nije bilo teško da savlada golmana!

Kaiseda je postigao gol za domaće u 67. minutu i to je bilo sve što smo videli na utakmici od "Nebeskoplavih".

Siniša Mihajlović, Foto: EPA/Giorgio Benvenuti

Veliku pobedu izvojevao je Siniša Mihajlović sa Bolonjom, slavili su njegovi puleni na "Renato Dal'Ari" protiv Sampdorije sa čak 3:0 (0:0).

Bolonja je povela golom iz slobodnog udarca, a tragično je Toneli ubacio loptu u svoj gol. Pulgar je u 69. minutu učinio Mihajlovića ponosnim, postigao je sjajan gol iz slobodnog udarca i duplirao prednost Bolonje.

Konačan rezultat postavio je Orsolini u 83. minutu, mada je imao i sreće, jer je Audero katastrofalno reagovao.

Parma - Milan, Foto: Elisabetta Baracchi/ANSA via AP

Parma je dočekala ekipu Milana a meč na "Enio Tardiniju" okončan je podelom bodova i rezultatom 1:1 (0:0).

Na odmor se otišlo bez promene rezultata, a Gatuzo je promenom umesto Kontija poslao Kastiljeha koji je se odužio treneru na pravi način za samo dva minuta!

Parma je došla do remija u 87. minutu kada je iskusni Bruno Alveš savršeno izveo slobodnjak sa ivice kaznenog prostora Milana i matiro Donarumu za 1:1.

Milan ostaje četvrti, ali sa samo dva boda više od Rome i tri od Atalante, uz utakmicu više od obe ekipe. Parma 13. sa 20 bodova manje od današnjeg rivala, sedam više od Empolija, koji je prvi ispod crte, uz utakmicu više.

Fudbaleri Juventusa osvojili su osmi put u nizu, a 35. u istoriji titulu šampiona Italije.

"Stara dama" je novu krunu "overila" pet kola pre kraja sezone, pobedom nad Fiorentinom 2:1 (1:1) posle preokreta, a goste je u vođstvo doveo srpski reprezentativac Nikola Milenković.

Međutim, osam minuta pre poluvremena Aleks Sandro poravnava rezultat, da bi u 53. minutu Pazela autogolom doneo trijumf Juventusu.

Fudbaleri Intera i Rome remizirali su 1:1 na Đuzepe Meaci, u derbiju 33. kola Serije A.

Inter je izbegao poraz i tako napravio veliki korak ka odbrani treće pozicije u Kalči.