Alan, Napoli
AP/Cafaro

AP/Cafaro

Alan, Napoli, Foto: AP/Cafaro

Fudbaleri Napolija pobedili su Sasuolo kod kuće u 36. kolu Serije A rezultatom 2:0. Napolitanci su trijumfovali golovima Elseida Hisaja u osmom i Alana u 90+2. minutu, u meču u kojem je VAR poništio Sasuolu četiri pogotka zbog ofsajda. Jedan od njih bio je delo i srpskog internacionalca Filipa Đuričića.

Domaći su odlično otvorili duel na San Paolu i u ranoj fazi poveli, pošto je Hisaj pogodio sa ivice šesnaesterca.

U nastavku su gosti imali terensku inicijativu, često pretili golu Davida Ospine, o čemu svedoče i tri nepriznata gola, ali nikako nisu uspevali da poravnaju rezultat.

Na kraju je stigla kazna u nadoknadi. Mertens je u kontra-napadu proigrao Alana na 16 metara, a ovaj pogodio dalji ugao.

Nikola Maksimović je igrao za Napoli u poslednjih pola sata, dok je za Sasuolo Filip Đuričić na terenu proveo 82 minuta.

Tim Đenara Gatuza ostaje sedmi sa 59 bodova, a sastav Roberta de Zerbija osmi sa 48.