AP Photo
Sadio Mane, Foto: AP Photo

* Fudbaleri Liverpula su osvojili Superkup Evrope

* Savladali su Čelsi u Istanbulu posle jedanaesteraca, pošto je nakon 120 minuta bilo 2:2

* U penal seriji je devet izvođača bilo sigurno, a onda je u desetom pokušaju Tami Ejbraham promašio

U duelu Uefinog Superkupa Sadio Mane je dao dva gola za Liverpul protiv Čelsija u utakmici u kojoj su na kraju pobednika odlučivali jedanaesterci.

Senegalski reprezentativac iz igre je izašao u 103. minutu te je, kao po običaju, seo na klupu za rezervne igrače. U jednom trenutku ispred njega je prošao sakupljač lopti i Mane ga je pozvao.

Senegalac je imao namršteno lice pa mu je dečak oprezno prišao. No, Liverpulova zvezda u sekundi je promenila izraz lica te dečaku dobacila dres.

Sakupljač lopti bio je iznenađen neočekivanim darom te je od Manea zatražio zagrljaj. Senegalac mu je ispunio želju. Maneov gest postao je hit na internetu, a ljubitelji najbitnije sporedne stvari na svetu ostavili su mnogo pozitivnih komentara.

Alo! U Kopenhagenu: Samo još krtice fale na terenu “Parken” stadiona pred meč sa Crvenom zvezdom