Mančester Siti, Foto: AP Photo/Frank Augstein

Fudbaleri Mančester sitija pobedom u poslednjem kolu overili su drugu uzastopnu šampionsku titulu u Engleskoj.

"ESTRELLA ROJA" Španski novinar je mislio da Đoković nosi crvenu majicu zbog Liverpula, njegov odgovor će vas oduševiti! (VIDEO)

PREOKRET U TRCI ZA TITULU! Neverovatna drama u Poljskoj po ukusu Crvene zvezde! (VIDEO)

JOŠ JEDAN KORAK! Tadić predvodi Ajaks do titule posle pet godina! (VIDEO)

"Građani" su u poslednjem kolu savladali Brajton 4:1 posle preokreta i zadržali bod prednosti ispred Liverpula, dok su "Redsi" golovima Sadija Manea slavili 2:0 nad Vulverhemptonom, ali će i 30 godinu u nizu ostati bez krune. Na kraju su "Građani" uspeli da zadrže bod prednosti, sezonu su završili sa 14 vezanih pobeda!

Siti je zabrinuo svoje navijače jer neposredno nakon što je Liverpul poveo protiv Vulvsa, Glen Mari donosi prednost Brajtonu.

Ipak, na odgovor "Građana" čekali smo manje od 60 sekundi, David Silva je petom prosledio loptu do Aguera, a ovaj je sa par metara kroz noge proturio loptu golmanu Rajanu za 1:1.

Samo 10 minuta kasnije, korner za Siti sa desne strane, izveo ga je Rijad Marez, najbolji u skoku bio je Ejmerik Laport, koji glavom trese mrežu "Galebova", preokret na "Ejmeksu", Siti je bio na korak od titule.

Sve nedoumice je rešio Rijad Mahrez sjajnim golom pola sata pre kraja, dok je tačku na šampionsku sezonu Sitija stavio Ilkaj Gindoan iz slobodngo udarca.

Samo 11 minuta kasnije, slobodnjak za Siti na oko 20 metara od gola rivala, Gundogan je šutirao i to fanatstično, Rajan nemoćan, Siti je poveo sa 1:4, slavlje je zaista moglo da počne, a ispostavilo se da je Nemac postavio i konačan rezultat.

Liverpul je sezonu završio sa 97 bodova i samo jednim porazom, što bi mu donelo čak 12 titula u prethodnim sezonama Premijer lige.

Prvi gol na utakmici postigao je Sadio Mane u 17. minutu, akcija je krenula iz zadnje linije, sjajan dupli pas su odigrali Henderson i Aleksander-Arnold, potonji je probio po desnoj strani, ubacio loptu pred gola rivala, gde se na pravom mestu našao Mane, koji trese mrežu Vulverhemptona za 1:0.

A potom je i u 82. minutu duplirao prednost, za svoj 22. gol u sezoni!

Englesku će u Ligi šampiona sledeće sezone predstavljati i Čelsi i Totenhem. U Ligu Evrope će Arsenal i Mančester junajted, ali "tobdžije" imaju još jednu priliku da se domognu elite, ukoliko osvoje ovosezonsko izdanje LE, pobedom nad Čelsijem u Bakuu.